Nawigacja

  •              10 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Płotach przy ulicy Piastowej, odbył się uroczysty Apel z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości. Uczniowie poszczególnych klas przybliżyli nam historię tego święta odczytując ciekawe informacje i recytując wiersze. Każda klasa odśpiewała wybraną pieśni patriotyczną. Na koniec wszyscy uczniowie i nauczyciele wzorowo odśpiewali hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Ten wzruszający moment zostanie w naszej pamięci na długo.

  •         5 listopada w szkole przy ulicy Piastowej uczniowie klas 1-3 obchodzili Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci przyszły przebrane za bohaterów swoich ulubionych bajek i kreskówek.

  • „Jest jedno słowo, którym wszyscy powinniśmy się kierować jak regułą – WZAJEMNOŚĆ

    - Konfucjusz -


         Podobno własna korzyść i troska o innych współistnieją w ludzkiej naturze jak dwie potężne siły. Ale to człowiek pozwala jednej z nich zwyciężyć. Akcje charytatywne, przeprowadzane z takim powodzeniem w naszej szkole, dowodzą, że jej wychowanków cechuje wrażliwość, empatia i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Siła tej pomocy jest widoczna!

  • 14 października nasza szkoła przy ulicy Piastowej obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. W tym wyjątkowym dniu korytarze naszej szkoły były przystrojone laurkami i plakatami z kwiatów origami, zrobionymi przez uczniów klas 1-3. Przedstawiciele MSU wręczyli wszystkim pracownikom szkoły upominki. Były to laurki zrobione przez dzieci i słodkości. Uczniowie z klas 1-3 zaśpiewali piękne piosenki związane z trudną pracą nauczyciela.

  • Konkurs fotograficzny "Nieodkryte Zakątki Regionu"

    Zapraszamy uczniów z klas 4 – 8 do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Nieodkryte Zakątki Regionu”. Organizatorem konkursu jest Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego nieodkryty, ciekawy zakątek regionu zachodniopomorskiego – rejon mało znany odwiedzjących nasze województwo, czy nawet samych mieszkańców. Może to być zabytek, pejzaż, wieś, miasto, bądź inne warte zobaczenia miejsce. Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu maksymalnie jedno zdjęcie.

    • Zdjęcie musi być wykonane samodzielnie. Musi być pracą autorską.
    • Zdjęcie powinno być wykonane w wysokiej jakości, tak by mogły spełniać kryteria druku w postaci kalendarza.
    • Zdjęcie nie może być wcześniej publikowane ani zgłaszane w innych konkursach.
    • Zabronione jest stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów fotografii pochodzących z różnych plików. Zabronione jest zwiększanie oryginalnej rozdzielczości zdjęcia.
    • Jeżeli na zdjęciu znajduje się wizerunek osoby, uczestnik, przesyłając fotografię, zobowiązany jest do dołączenia pisemnego oświadczenia osoby znajdującej się na fotografii, że wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację i rozpowszechnianie swojego wizerunku.

    Termin oddawania zdjęć – do 25 listopada 2021 r.

     

    Zainteresowanych uczniów odsyłamy do p. Doroty Wójcik, która przekaże więcej szczegółów.

     

    Pełna wersja regulaminu: http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/konkurs-fotograficzny-pn-nieodkryte-zakatki-regionu/

  • KONKURSY PRZEDMIOTOWE

    W dniach 18 - 22 października 2021 r. odbędzie się
    etap szkolny konkursów przedmiotowych
    organizowanych przez 
    Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

    Zainteresowanych uczniów zapraszamy do zgłaszania się do nauczycieli przedmiotów. 

    Więcej informacji na temat konkursów tutaj.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”

       Te słowa wybitnego pedagoga Janusza Korczaka w poetycki sposób określają istotę zawodu nauczyciela. Wybrzmiały także w czwartek 14. października - w Dniu Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie wyrażali wdzięczność swoim pedagogom i pracownikom szkoły za przekazywaną im wiedzę, umiejętności oraz zasady zachowania. Po porannych spotkaniach z wychowawcami, społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną, aby tam uczestniczyć w uroczystej akademii. W roli gospodarzy wystąpili uczniowie klasy VIIIb, którzy pod kierunkiem Pana Marcina Makowieckiego, przygotowali humorystyczne scenki z życia szkoły. Krótka historia uczniowska z morałem, wywiady szkolnego reportera czy też trudy początkującego nauczyciela, stały się dowcipną propozycją na obchody Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny zakończyły słowa podziękowań ze strony przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Miłym akcentem były także czerwone róże i ręcznie wykonane kartki z dedykacją.

  • 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto wszystkich chłopców. W tym dniu dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego złożyły chłopcom tradycyjne życzenia oraz poczęstowały kolegów słodką  niespodzianką. Obchody Dnia Chłopca minęły w sympatycznej i miłej atmosferze. To był wesoły i radosny dzień w każdej klasie. 

  • Po raz kolejny młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Sprzątania świata”. Tego dnia wychowawcy klas przeprowadzili krótką pogadankę na temat właściwego segregowania odpadów, a następnie razem z uczniami udali się na porządkowanie placu wokół szkoły. Udział w akcji połączyliśmy z akcją sadzenia krzewów przed budynkiem placówki. Pod czujnym okiem pana Wojtka i nauczycieli uczniowie każdej klasy posadzili w wyznaczonym miejscu krzew rododendron. Dzięki tej akcji dzieci utrwaliły sobie jak należy sadzić i pielęgnować rośliny.

  • 28. Akcja Sprzątanie świata – Polska:
    „Myślę, więc nie śmiecę”

    W tym roku po raz 28. razem z Fundacją  Nasza Ziemia wyruszyliśmy by posprzątać Polskę, a dokładniej okolicę naszej szkoły.  Lekcja poszanowania środowiska przypadła na piątek 17 września. Jej celem było  promowanie wśród uczniów nieśmiecenia, dbałości o otoczenie i szeroko pojęta edukacja odpadowa. Inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko, to  powinność każdego z nas.

    Przeprowadzona w tym dniu akcja terenowa, pomimo niesprzyjającej pogody,  spotkała się z entuzjazmem i zaangażowaniem społeczności szkolnej. Po jej zakończeniu Rada Rodziców ufundowała dzieciom poczęstunek w postaci grilla.

  •  W ciepły, słoneczny poranek 14 września uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców i rodziców wybrali się spacerem do Karczewia na obchody  "Święta pieczonego ziemniaka". Po przybyciu na miejsce, gdy ziemniaki piekły się w ognisku, uczniowie wzięli udział w różnych zabawach sportowych. Na początku wysłuchali listu od Pana Ziemniaka, poznali jego historię, oraz jego drogę do Polski. Spotkanie obfitowało w liczne zagadki, zabawy, w których ziemniak stanowił motyw przewodni. Nasi uczniowie zbierali i sadzili ziemniaki, biegali z ziemniakami na łyżce oraz stworzyli jesienne obrazki za pomocą pieczątek z ziemniaków. 
          Po udanej i wesołej zabawie nadszedł czas na degustację pieczonych ziemniaków i kiełbasek. Z uśmiechem na twarzach dzieci zakończono obchody tego radosnego, jesiennego święta. 

  • Nasi uczniowie znów znaleźli się w gronie stypendystów  Burmistrza Miasta i Gminy Płoty. Warto przypomnieć, że stypendium przyznawane jest tym, którzy osiągają najwyższe wyniki w nauce bądź mają szczególne osiągnięcia w konkursach wiedzy czy też w sporcie. Wręczenie listów gratulacyjnych odbyło się we wtorek 14 września 2021r. o godzinie 16.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Płoty. W spotkaniu z wyróżnionymi uczniami i ich rodzicami wziął udział Burmistrz Radosław Mackiewicz oraz z-ca Burmistrza Edyta Podgórska. Gratulacje oraz życzenia wytrwałości w zdobywaniu wiedzy odebrali tegoroczni absolwenci  naszej szkoły - Iga Janowska  oraz Ernest Stolf. Oby to był tylko początek pasma ich dalszych sukcesów! 

  • 6 września uczniowie klas I-III w budynku przy ulicy Piastowej uczestniczyli w spotkaniu z policją. Mł. aspirant Pani Agnieszka Podgórska przypomniała zasady poruszania się po ulicy, chodniku. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, a także zadawały dużo pytań. 
     

    Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom uczniowie będą bezpiecznie docierali do szkoły jak i ze szkoły do domu.    

  • AKCJA  -   INTEGRACJA!

    W pierwszym tygodniu nauki nasza społeczność szkolna postawiła na integrację. Wspólny spacer klas IV-VIII stał się okazją do rozmów z rówieśnikami oraz nowymi nauczycielami. Uczniowie klas czwartych w ramach godziny wychowawczej wzięli udział w zajęciach tematycznych: Poznajmy się!   Przedstawiali się kolegom i koleżankom z klasy, ujawniając swoje pasje, ulubiony sposób spędzania czasu, marzenia i plany na najbliższą przyszłość.

    W budynku przy ulicy Piastowej w klasach I- III odbył się Szkolny Dzień Integracji. Uczniowie w tym dniu mieli przygotowany w klasach słodki poczęstunek oraz miłą niespodziankę jaką był popcorn i wata cukrowa. Dzieci tego dnia brały udział w różnych zabawach sportowych ale także bawiły się wspólnie przy wesołej muzyce.

    Pierwszy krok w kierunku integracji zespołów klasowych został wykonany.

      

  • Zebrania z rodzicami

    Zebrania z rodzicami: 

    Klasy IV - VIII (bez klasy VIIb)

    9 września 2021 r.  (czwartek),
    godz. 16.00,
    ul. S.Batorego 15

    Klasa VIIb

    zebranie odbędzie się w późniejszym terminie

     

    Klasy I -  III

    10 września 2021 r. (piątek),
    godz. 16.00,
    ul. Piastowa 8

    Zapraszamy

    Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego oraz konieczności używania maseczek i dezynfekcji rąk w budynku szkoły.

     

  • PLANY LEKCJI

    Plan lekcji dla klas 4 - 8
    sprawdź: tutaj

    Plan lekcji dla klas 1 - 3
    sprawdź: tutaj

  • PODZIĘKOWANIE

    PODZIĘKOWANIE
    dla Pani Elżbiety Zdunkiewicz

    „Nasze życie jest jak wielkie jezioro wolno wypełniające się strumieniem lat. W miarę, jak woda się podnosi, ślady przeszłości znikają pod nią jeden za drugim. Ale wspomnienia zawsze będą wychylać głowę, póki jezioro się nie przepełni”

    Alexandre Bisson.
     

    W imieniu całej społeczności uczniowskiej, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach dziękujemy za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy, z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci. Życzymy Pani  wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia i czasu na realizację własnych pasji oraz marzeń, by czas ocalił od zapomnienia wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy!

  • Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

    Wakacje minęły bezpowrotnie, a w mury naszej szkoły wrócił znajomy gwar. Zgromadzonych licznie uczniów, nauczycieli i rodziców powitał tradycyjnie dyrektor. Poinformował o zmianach, jakie zaszły w szkole, a mianowicie o przyjęciu uczniów z Mechowa do społeczności Szkoły Podstawowej nr 2. Następnie w imieniu władz samorządowych głos zabrał Burmistrz Miasta Płoty Pan Radosław Mackiewicz, zachęcając uczniów do zgłębiania wiedzy, odkrywania w sobie zdolności oraz poszukiwania pasji.

    Wzruszającym momentem było pożegnanie wieloletniej nauczycielki matematyki -  Pani Elżbiety Zdunkiewicz, która w latach 1991-2004 pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Mechowie, a od 2004 do 2014 roku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach.

  • Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

    klasy IV - VIII

    1 września, godz. 9.00, ul. S. Batorego 15

    klasy I - III

    1 września, godz. 9.30,  ul. Piastowa 8

    Zapraszamy

    Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego oraz konieczności używania maseczek i dezynfekcji rąk w budynku szkoły.

  • Ważne informacje dla rodziców i uczniów z SP Mechowo‼

    Informacje dla rodziców i uczniów z SP Mechowo

    Harmonogram spotkań:

    30 sierpnia 2021 od godziny 12.30, oba budynki szkolne - dzień otwarty (mozliwość spotkania z wychowawcami, obejrzenia sal szkolnych).

    ***

    27 sierpnia 2021, godz. 16.00, budynek SP2 w Płotach przy ul. Piastowej 8 - spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z wychowawcami.

    ***

    Zapraszamy

    Prosimy również o zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na szkolnym Facebooku.

       

       

strona: