Nawigacja

  • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno – edukacyjną Żonkile.
  • Życzenia świąteczne

  • W środę 13 kwietnia uczniowie z klasy 5a, przy pomocy starszych kolegów z klasy 8b, przybliżyli społeczności szkolnej znaczenie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i odegrali Misterium Męki Pańskiej.

  • W sobotę, 26 marca 2022r. w Gryfickim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas IV-VI wystąpił uczeń klasy VIa Kacper Gawłowski, natomiast w kategorii klas VII-VIII Pola Mazurczak z klasy VIIa. Oboje przedstawili wybrany tekst poetycki oraz fragment prozy. Jury konkursowe, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznało naszym uczestnikom wyróżnienia miejscowe.

  • Konkurs - Animowana Kartka Wielkanocna

    Wszystkich uczniów klas 4 – 8 

    zapraszamy do udziału 

    w Szkolnym Konkursie Komputerowym 

    na Najładniejszą Animowaną Kartkę Wielkanocną.

    Na Wasze prace czekamy do 10 kwietnia 2022 r.

    Zapoznajcie się z najpierw z regulaminem konkursu 
    oraz pracami z poprzednich lat, 
    a następnie stwórzcie własną ANIMOWANĄ KARTKĘ.

  • 21 marca powitaliśmy tak długo oczekiwaną wiosnę. Po długiej zimie odradzająca się przyroda pozwoliła nam przede wszystkim odzyskać energię, uśmiech i napełniła optymizmem. Od rana uczniowie pod kierunkiem wychowawców wykonywali prace plastyczne, które później wyeksponowano na szkolnym korytarzu. Klasy czwarte odnalazły pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny, a piąta poszukiwała słów dających dobrą moc. Klasa szósta, na plakacie pod hasłem „Co nam w duszy gra…”, wyraziła swoje emocje, natomiast klasy siódme zapoznały swoich kolegów i koleżanki z wiosennymi przysłowiami. Najstarsi, czyli ósmoklasiści, wyciągnęli  do społeczności szkolnej pomocną dłoń.  W programie znalazły się również warsztaty chemiczne zorganizowane z okazji nadchodzącego Dnia Wody, wiosenny korowód, a także gry i zabawy sportowe.

    W miłej atmosferze i z uśmiechem na twarzy uczniowie udali się potem na grilla, dzieląc się  wrażeniami z mijającego dnia.

  • „O tej porze tak się dzieje, że świat WIOSENNIEJE!”
    Z piękną „ Wiosną” na czele barwnego korowodu wyruszyliśmy ulicami miasta na stadion. Tam wszystkie dzieci wysłuchały listu od Pani Wiosny, by w chwilę potem czerpać radość ze wspólnej zabawy. Po sportowych atrakcjach nadszedł czas na smażenie kiełbasek. Apetyty wyjątkowo dopisywały. To zasługa naszych niezawodnych rodziców. Niech się w nas na dłużej rozgości wiosenne uczucie radości.

  • Od kilku tygodni nasi uczniowie przygotowywali się pod opieką polonistów do szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego. W środę 2 marca 2022r. recytowali wybrane teksty poetyckie, rywalizując w dwóch grupach wiekowych : klasy IV-VI oraz klasy VII – VIII. Celem tego, corocznie organizowanego konkursu jest rozwijanie uzdolnień recytatorskich uczestników, szerzenie zamiłowania do poezji oraz kształtowanie wrażliwości na piękno słowa. 

  • Ranking klas według średniej, czytelnictwo, wyniki naszych uczniów w nauce, konkursach oraz sporcie – to tylko niektóre informacje wyeksponowane na korytarzu szkolnym, aby podsumować pierwsze półrocze roku szkolnego 2021/2022.

    Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią albo odznaczyli się stuprocentową frekwencją zostali wyróżnieni przed społecznością szkolną i odebrali dyplomy uznania. Wręczał je tradycyjnie dyrektor szkoły, życząc wytrwałości w dalszej pracy, polotu, otwartych umysłów, jak również kolejnych sukcesów. Podziękował  także nauczycielom i pozostałym pracownikom za efektywną pracę, a uczniów gorąco zachęcał do podjęcia wysiłku w drugim półroczu, aby zasilili grono tych wyróżnionych.
  • Rekrutacja do klasy pierwszej

  • KONKURS PLASTYCZNY

    KONKURS PLASTYCZNY

    Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny na

    „Najpiękniejszą zakładkę do książki”

    Tematem konkursu jest wykonanie estetycznej, niebrudzącej książek zakładki z wykorzystaniem dowolnych materiałów i ozdób.

    •Konkurs skierowany jest do osób z klas IV – VIII.

    •Każdy uczeń może wykonać jedną zakładkę.

    •Pracę można wykonać dowolną techniką np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane.

    •Wymiary zakładki: długość 20 cm, szerokość 6 cm, kartka z bloku technicznego.

    •Podpisane na odwrocie zakładki (imię, nazwisko, klasa) należy złożyć w bibliotece szkolnej do 25 marca 2022r.

    Zapraszamy do wzięcia udziału!

    Organizator Joanna Balonis

  • O język polski trzeba dbać na co dzień, a nie tylko od święta. Właśnie dlatego społeczność szkolna SP nr2 uczestniczyła w kolejnych  obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej.  Podczas lekcji języka polskiego uczniowie obejrzeli cykl odcinków „Błyskawiczne dzieje polszczyzny”, tworzonych w ramach akcji „Ojczysty znam – lubię – szanuję”. Uczestnicząc w zajęciach mogli zaobserwować jak język się zmieniał  na przestrzeni wieków oraz przekonać, że wciąż pozostaje żywy. Mierzyli się również z zadaniami z zakresu poprawności językowej. Podczas pogadanki dowodzili, dlaczego warto troszczyć się o czystość i kulturę języka. Chociaż, jak się okazuje, „polszczyzna płata nam figle” to stanowi niezaprzeczalną wartość, którą należy pielęgnować.

  • Zebrania z rodzicami

    Zebrania z rodzicami uczniów klas 1 - 3

    odbędą się 23 lutego 2022 r.

    • klasa 1a, 2a, 2b, 3a - godzina 16.30
    • klasa 1b - godzina 16.00

    Zebrania z rodzicami uczniów klas 4 - 8

    odbędą się 1 marca 2022 r. o godz. 16.00

    W tym dniu zapraszamy także na konsultacje
    z nauczycielami o godz. 17.00 


  • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach, ich rodzinom, a także przyjaciołom szkoły, życzymy, aby cieszyli się zdrowiem, dzielili optymizmem oraz wiarą w lepsze jutro, a nadchodzące dni zapisały się w ich pamięci jako niezwykłe i przepełnione ciepłem domowego ogniska. 

     

    Dyrektor, grono pedagogiczne
    i pracownicy administracji.
                                        

  • Nadeszły święta! Ten szczególny czas zazwyczaj dzielimy z rodziną i przyjaciółmi. Ale zanim to nastąpi przy wigilijnym stole spotykamy się również w szkolnej klasie. Wcześniej uczniowie dokładają wszelkich starań, aby to miejsce udekorować, przystroić choinkę, a tym samym stworzyć magiczną atmosferę świąt. A potem pozostaje już tylko czekać…

    Piątek 17 grudnia był właśnie tym dniem, gdy wychowawcy, uczniowie i ich rodzice wspólnie przygotowali uroczysty poczęstunek. Zgodnie z tradycją na stole znalazły się pierogi, barszcz, pierniki i ciasta. Dzieląc się opłatkiem i obdarowując drobnymi prezentami, złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Towarzyszyły nam kolędy i nadzieja, że wkrótce, zgodnie ze szkolnym kalendarzem, spotkamy się ponownie w ławkach i na korytarzach.

  •  Cykl lekcji z lekturą „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy zakończył się dla klasy IVb projektem. Uczniowie wykonali lapbooki, czyli kreatywne książki, w których zamieścili najważniejsze informacje na temat poznanego tekstu literackiego. Z jednej strony tego rodzaju nietypowa książka pozwoliła uczniom znakomicie usystematyzować swoją wiedzę, a z drugiej – okazała się niebanalnym pomysłem na pożyteczne spędzenie wolnego czasu w domu i to w sposób niezwykle twórczy.

    Lapbooki zostały wyeksponowane w holu głównym szkoły, a swoim kształtem, formą i techniką wykonania przykuwają niejedno spojrzenie.

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Płotach przy ulicy Piastowej ponownie zaangażowała się w zbiórkę makulatury. W wyznaczonym terminie uczniowie przynosili posegregowaną makulaturę. Nasi podopieczni zebrali łącznie 3181,80 kg. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w zbiórkę makulatury bardzo dziękujemy i gratulujemy dotychczasowych wyników. Zachęcamy do dalszego recyklingu papieru.

  • XIV Festiwal Pieśni Patriotycznej

    W listopadzie uczniowie klas 4 – 8 przygotowywali się do XIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej, organizowanego corocznie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 18 listopada, podczas uroczystej akademii, zaprezentowali utwory, które przypominają o trudach walki polskich żołnierzy, walczących o wolną i suwerenną ojczyznę. Występom towarzyszyła wyeksponowana w tle myśl marszałka Piłsudskiego „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo. Zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska”. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski, po czym prowadzący – Pola Mazurczak oraz Kacper Gawłowski – zaprosili swoich kolegów i koleżanki do zaprezentowania przygotowanych pieśni. Występy oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, ale największe wrażenie na jury zrobiła pieśń „Pałacyk Michla”, w wykonaniu uczniów klasy VIa oraz „Pierwsza brygada”, którą wykonała klasa VIIb. Zwycięstwo XIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej  przypadło jednak klasie IVb, która zaprezentowała utwór „Płynie Wisła, płynie”. Po ogłoszeniu wyników, przyszedł czas na gratulacje od dyrekcji, odbiór dyplomów i podziękowania dla organizatorów festiwalu, czyli Pani Doroty Ćwielowskiej oraz Pani Elżbiety Skicińskiej.

  • KONSULTACJE INDYWIDUALNE

    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
    zaprasza Rodziców uczniów klas 1- 8
    na konsultacje indywidualne
    z nauczycielami przedmiotów i wychowawcami.

    klasy 4-8

    16 listopada 2021 r. - wtorek, godz. 16.00 - 17.00

    klasy 1-3

    17 listopada 2021 r. - środa, godz. 16.00 - 17.00

strona: