Nawigacja

  • 6 października  w szkole przy ulicy Piastowej obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w żółte barwy. Korytarz szkoły został udekorowany uśmiechniętymi żółtymi buźkami , a na tablicy Małego Samorządu Uczniowskiego umieszczono gazetkę dotyczącą tego święta. Nasi młodsi uczniowie i przedszkolaki uczestniczyli w zajęciach na sali gimnastycznej przygotowanych przez p. K.Malko , a następnie wszystkie dzieci wykonały plakaty które zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych. Dwa dni wcześniej p. K. Budzyńska zaprosiła dzieci do wykonania uśmiechu i wrzucenia go do poczty pt. „Podaruj komuś uśmiech”.Dzisiaj było u nas bardzo radośnie i wesoło. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i ogromne zaangażowanie w obchody tego święta

  • W dniu 30 września odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej, które przygotowały klasy drugie i trzecie pod opieką wychowawców. Celem spotkania było w łączenie dzieci z klasy pierwszej do grona uczniów. Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się znajomością zasad obowiązujących w szkole. Wspaniale zatańczyli i recytowali wiersze. Po złożonym ślubowaniu i akcie pasowania, uczniowie otrzymali upominki i udali się na klasowe spotkanie. To był wyjątkowy i pełen emocji dzień, który pozostanie w ich pamięci na długo.

  • PASOWANIE NA UCZNIA


  • 23 września z okazji pierwszego dnia jesieni uczniowie klas 1-3 spotkali się w Karczewiu na Święcie Pieczonego Ziemniaka.  W tym dniu uczniowie wysłuchali krótkiej bajki o ziemniaku,  rozwiązali jesienny quiz i ziemniaczane zagadki. Wspólnie uczestniczyli w zabawach integracyjnych. Główną atrakcją dnia było pieczenie kiełbasek i ziemniaków w ognisku oraz wykonanie „Ziemniaczanego Dziwadełka”. Ten dzień pełen radości zostanie w naszej pamięci na długo.

     

  •  

    W piątek 16 września 2022 r.  uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata”, a także świętowali z okazji „Dnia pierwszaka”. Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły. Sprzątanie wyznaczonych miejsc w naszym miasteczku sprawiło dzieciom wiele radości. Po zakończeniu sprzątania dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych z okazji „Dnia pierwszaka”. Była to świetna okazja do integracji naszych podopiecznych. Spotkanie zakończone wręczeniem uczniom klas pierwszych pamiątkowych chorągiewek oraz słodkości wszystkim dzieciom. To był bardzo wesoły i przyjemny dzień.

  • PODRECZNIKI DO RELIGII

    PODRĘCZNIKI DO RELIGII

    Klasa I

    ,,Poznaję Boży świat” autor ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek, Wydawnictwo - ,,Jedność”

    Klasa II

    ,,Odkrywam królestwo Boże” autor ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo - ,,Jedność”

    Klasa III

    ,,Poznaję Jezusa” autor ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo - ,,Jedność”

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

    KLASY 4 - 8

    Rozpoczęcie roku szkolnego:
    przy ul. S. Batorego 15,  o godz. 9.00.

    KLASY 1 - 3 , ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

    Rozpoczęcie roku szkolnego:
    przy ul. Piastowej 8, o godzinie 9.30.

  • Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki przy Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku ogłasza konkurs "Na wakacjach spotkałem matematykę". W tym roku konkurs nosi podtytuł Geometria, o jakiej nie uczymy się w szkole i opiera się na poszukiwaniu w Waszych wakacyjnych obserwacjach, odwiedzonych miejscach czy podziwianych dziełach sztuki innego ujęcia geometrii niż to szkolne - znane głównie w postaci wzorów. A więc może nietypowe bryły? Może geometria na powierzchni innej niż płaszczyzna? Zaobserwowania i wskazania takich właśnie aspektów geometrii w świecie otaczającym Was podczas wakacji oczekujemy w tegorocznym konkursie.

  • Konkurs fotograficzny "Między dwoma brzegami"
    Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Między dwoma brzegami”, zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Magdalenę Zarębską–Kuleszę. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów, którzy od września będą uczęszczać do klas 4-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego.
  • W uroczystość zakończenia roku szkolnego na stałe wpisane są słowa podziękowań, nieuchronne pożegnania, a także próba podsumowania bieżących działań placówki i jej osiągnięć.
  • W czwartek 23 czerwca miała miejsce uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów naszej szkoły, wychowanków Pani Elżbiety Skicińskiej i Pana Marcina Makowieckiego.
  • BAL KLAS ÓSMYCH

  • Przełom maja i czerwca to czas wycieczek, które integrują zespół klasowy bardziej niż cokolwiek innego. W tym roku szkolnym najchętniej wybieranym kierunkiem podróży były Kaszuby. Na czterodniową wycieczkę wybrały się tam klasy 6a, 7a oraz 8a z wychowawczyniami. Program przewidywał m.in. zwiedzanie Bytowa, Kościerzyny, wejście na punkt widokowy Wieżyca, Szymbark, Kaszubski  Park Etnograficzny  we Wdzydzach Kiszewskich, Zoo w Dolinie Charlotty oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie.  Ich śladami podążyli uczniowie klasy 4a, 4b i 5a. Wzięli udział w jednodniowej wycieczce do, położonego u stóp największego wzniesienia na Pomorzu, Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR) w Szymbarku. W towarzystwie przewodnika zwiedzili unikatowe obiekty takie jak: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier  TOW „Gryf Pomorski” czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Pod Pomnikiem Niedźwiedzia Wojtka wysłuchali jego historii, natomiast ci odważniejsi mieli okazję zaśpiewać z panią przewodnik kaszubskie nuty. Nie mniejszych wrażeń dostarczyła dzieciom wizyta w Domu do Góry Nogami, gdzie doświadczały efektów zawirowań błędnika. Poza wspaniałymi wspomnieniami i pamiątkami z pobytu w Szymbarku, każdy uczestnik wycieczki przywiózł do domu własnoręcznie wypieczony chleb.
  • Wychowanie komunikacyjne stanowi istotny element nauczania techniki. Od września nasi czwartoklasiści, pod kierunkiem Pani Beaty Feledyn, przygotowywali się do tego, aby w przyszłości bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako piesi, pasażerowie oraz rowerzyści.  Tematyka zajęć obejmowała między innymi znajomość znaków drogowych, zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwa, a także udzielania pierwszej pomocy. Wyposażeni w niezbędną wiedzę i umiejętności  mogli przystąpić do zdobycia karty rowerowej. Pierwszym etapem pozyskania uprawnień do kierowania rowerem był pomyślnie zdany  egzamin teoretyczny. Następnie uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego – jazdy rowerem po placu manewrowym. Egzamin odbył się 7 czerwca 2022r., a przystąpiło do niego 36 uczniów. W obecności funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach – Wydział Ruchu Drogowego wszyscy pomyślnie go zdali. W tym samym dniu policjanci przeprowadzili jeszcze w klasie IV a i b pogadankę na temat bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym oraz bezpiecznego zachowania się pieszych. Przypomnieli uczniom najważniejsze zasady z tego zakresu. Pozostaje nam już tylko pogratulować uzyskania uprawnień rowerzysty i życzyć bezpiecznej jazdy.

  • „Od kolebki biegła za mną
    Czarodziejska baśń tęczowa

    I szeptała wciąż do ucha
    Melodyjne zaklęć słowa.[…]
    I wraz ze mną ciągle rosła,
    W jakiś dziwny świat mnie niosła …”
                           A. Asnyk Baśń tęczowa


    „Baśniowe światy” to konkurs polonistyczny, realizowany w naszej szkole w oparciu o założenia programu nauczania dla klas IV. Uczestnikami są  czwartoklasiści, którzy powinni wykazać się znajomością treści baśni, czytaniem ze zrozumieniem, konstruowaniem logicznej, spójnej wypowiedzi, a także stosowaniem słownictwa o baśniowym rodowodzie. Pierwszy etap zmagań czwartaków miał miejsce 20. maja i wyłonił wąskie grono znawców baśniowego świata. W drugim etapie wzięło udział sześcioro uczniów: Zuzanna Owsianna z klasy IVa oraz Pola Urbanowicz, Maja Chojnacka, Lena Michońska, Iga Rakocy, Ksawery Stawicki z klasy IVb. Zwycięstwo przypadło Lenie Michońskiej z kl. IVb. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Owsianna z kl. IVa, a na trzecim Iga Rakocy z kl. IVb. Poziom prac konkursowych był bardzo wyrównany, co świadczy o znakomitym przygotowaniu uczestników.​​​​​​​

  •     Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się od krótkiego kursu pierwszej pomocy, który przygotowała dla uczniów jednostka OSP Płoty  w składzie Komendant OSP Płoty Ryszard Bajkowski, P. Łukasz Walukiewicz, P. Magdalena Walukiewicz oraz P. Monika Kujawa.
        W czasie, gdy uczniowie klas 4-7 ćwiczyli
     udzielanie pierwszej pomocy na fantomie, klasy 1-3 oglądały wóz strażacki. Dzieci mogły wejść do środka pojazdu oraz przewracały pachołki, polewając je wodą z węża strażackiego.          W scenariuszu tego dnia znalazł się również poczęstunek w postaci grilla, popcornu oraz waty cukrowej,  ufundowany przez Radę Rodziców. Nie mogło zabraknąć także lodów i innych słodkości, które uprzyjemniły wszystkim wspólne świętowanie.
        Podczas przerw z głośnika rozbrzmiewała muzyka, do której nasi wychowankowie tańczyli makarenę, belgijkę albo kaczuchy.
    Atrakcją dla najmłodszych było malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków i zabawa taneczna.

  •      

    W ramach Szkolnego Programu Ekologicznego, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w ciekawych lekcjach wyjazdowych.

    11 maja klasy czwarte odwiedziły Nadleśnictwo Resko, gdzie podczas lekcji z panią leśnik, rozpoznawały mieszkańców polskich lasów. Następnego dnia klasy piąta i szósta odbyły wycieczkę do Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie. Tym razem uczniowie mieli okazję zaznajomić się z metodami segregacji odpadów oraz sposobami ich recyklingu. A co ważne, dowiedzieli się, co się dzieje z odpadami, które sami produkują.

    W piątek 13 maja siódmoklasiści pojechali do Świdwina do Centrum Nauki Cordis, gdzie uczestnicząc w  doświadczeniach naukowych, poznawali  prawa występujące w fizyce oraz mechanizm działania organizmu ludzkiego. Zdecydowanie ogromne wrażenie na uczniach zrobił średniowieczny świdwiński zamek, gdzie z panią przewodnik zwiedzili basztę, sale zamkowe czy mennicę.

    Był to bardzo owocny i niezapomniany dla uczniów tydzień.

  • Obchodzimy w tym roku 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - święto wyjątkowe dla Polaków. Corocznie przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość - wartości, które pozwalały Polakom przetrwać trudne chwile. W naszej szkole obchody rozpoczęły się już w piątek 29 kwietnia.

  • Zebrania z rodzicami

    Zebrania z rodzicami uczniów klas 1 - 3

     

    Zebrania z rodzicami uczniów klas 1 - 3 odbędą się 18 maja 2022 r.
    o godz. 16.00

     

  • Najważniejsze, najbardziej znane ze świąt ekologicznych, a jednocześnie często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć gaz, zgaś światło, segreguj śmieci). My w tym roku zrobiliśmy nieco inaczej.

strona: