Nawigacja

  • W środę 5 kwietnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w apelu przybliżającym sens zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas: 4a, 5a, 5b i 7a pod kierunkiem  siostry Anny Pieczyńskiej i Pani Doroty Ćwielowskiej przygotowali z tej okazji program artystyczny. Recytowali wiersze oraz wykonywali pieśni o Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Czytaniu rozważań Drogi Krzyżowej towarzyszył film ukazujący Sand Art, czyli sztukę tworzenia obrazu za pomocą piasku.

  •    Obrzędy związane z powitaniem wiosny mają wieloletnią tradycję. Świętujemy  nie  tylko nastanie ciepłych dni i pożegnanie zimy. W wielu kulturach ten czas postrzegany jest jako nadejście tego co nowe oraz  radosne, zatem towarzyszy mu wesoła zabawa. Ukłonem w kierunku opisanej tradycji były tegoroczne obchody Dnia Wiosny. Rankiem uczniowie udali się do klas, aby pod opieką wychowawców wykonać plakaty na temat ważny i wciąż aktualny: Bezpieczeństwo w sieci. W formie graficznej nasi wychowankowie wykazywali się swoją wiedzą zdobytą na lekcjach informatyki, a ich prace zostały wyeksponowane na głównym korytarzu. Kolejnym punktem programu był udział w prostych doświadczeniach z wykorzystaniem wody, które przeprowadziła Pani Ewelina Pawlak. W ramach Światowego Dnia Wody nagrody otrzymali zwycięzcy konkursu plastycznego „Woda źródłem życia”. Po przerwie społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, gdzie poszczególne klasy zaprezentowały krótki program artystyczny. Występy podsumowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, po czym zaprosili zebranych do utworzenia wiosennego korowodu i przejścia ulicami miasta.

  • Od zakończenia ferii zimowych uczniowie poszukiwali odpowiedniego tekstu poetyckiego, a następnie, pod opieką polonistów, rozpoczęli przygotowania do szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego. W czwartek 9 marca 2023r. przed jury zaprezentowało się czternaścioro miłośników poezji, którzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych : klasy IV-VI oraz klasy VII – VIII.
    Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie uzdolnień recytatorskich uczestników, szerzenie zamiłowania do poezji oraz kształtowanie wrażliwości na piękno słowa. Oceniając występy uczniów, jury  brało pod uwagę opanowanie pamięciowe tekstu, dykcję, właściwy dobór utworu, a także ogólne wrażenie artystyczne.
    Zwycięzcy szkolnego etapu, będą reprezentowali naszą szkołę w, planowanym na 27 marca,  Małym Gminnym Konkursie Recytatorskim.
    Wyniki :

    kategoria klasy IV-VI
    I miejsce Oliwia Guminiak (kl.5b)
    II miejsce Amelia Bednarek (kl.5b)
    III miejsce Lena Janczak (kl.5b)

    wyróżnienie : Pola Urbanowicz (kl.5b)

    kategoria klasy VII - VIII
    I miejsce Kacper Gawłowski (kl.7a)
    II miejsce Gabriela Trela (kl. 7a)
    III miejsce Alicja Dębicka (kl.7a)
    Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.
     
  • Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

  • Zebrania z rodzicami

    Zebrania z rodzicami uczniów klas 1 - 3a

    odbędą się 15 marca 2023 r., godz. 16.00

     

    Zebranie z rodzicami uczniów klasy 3b

    odbędzie się 15 marca 2023 r., godz. 16.30

     

    Zebrania z rodzicami uczniów klas 4 - 8

    odbędą się 14 marca 2023 r., godz. 16.00

    Zapraszamy

  • Ranking klas według średniej, frekwencja, wyniki naszych uczniów w nauce oraz sukcesy w konkursach – to tylko niektóre informacje przywołane na apelu podsumowującym pierwsze półrocze roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie klasy 6a, pod kierunkiem Pani Doroty Kecler i Pani Doroty Wójcik, zebrali wszystkie najważniejsze wydarzenia szkolne i w formie prezentacji przedstawili je braci uczniowskiej.

  • O bezpieczeństwie warto mówić i przypominać, bo komunikaty wielokrotnie powtarzane mają większą szansę na zapamiętanie. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, 9 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami KPP w Gryficach - Panią aspirant Agnieszką Podgórską i mł. asp. Arturem Kozłowskim. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli  o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie również, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

  •  Akcja „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

    Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to hasło projektu ekologiczno - edukacyjnego, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do promowania zachowań proekologicznych. Udział naszej placówki w tym projekcie miał za zadanie podnosić świadomość ekologiczną uczniów na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zaangażowanie w zbiórkę elektrośmieci przyniosło wymierne efekty w postaci 2250 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Poza przyczynieniem się do poprawy jakości środowiska, co jest niewątpliwie najistotniejsze, szkoła otrzymała bon w wysokości 225 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

  • 10 lutego 2023 r. był w klasach młodszych świętem poezji. Mogliśmy wtedy usłyszeć wiele pięknych wierszy w wykonaniu naszych rówieśników, biorących udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Każdą klasę reprezentowały 3 osoby, które oceniały panie Izabela Halkiw i Teresa Łasowska.

    Oto ich ustalenia w klasie pierwszej:
    1 miejsce – Sofia Nykoliuk
    2 miejsce – Jakub Góralski
    3 miejsce – Gniewko Sawicz

    W klasach drugich panie wyróżniły:
    1 miejsce – Zuzanna Pawlak kl.2A
    2 miejsce – Hanna Czaboryk kl.2A
    3 miejsce – Milena Antoniak kl. 2B

    W klasach trzecich najpiękniej recytowali wiersze następujący uczniowie:
    1 miejsce – Jan Wudarczyk kl.3B
    2 miejsce – Lilianna Sikora kl.3B
    3 miejsce – Aleksandra Surudo kl.3A

    Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!
  • 9 lutego 2023 r. upłynął w klasach I - III pod znakiem wyśmienitej zabawy zorganizowanej przez panią Katarzynę Malko z okazji zbliżających się Walentynek. Podczas zabawy nie zabrakło wspólnych tańców, konkursów i poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Dochód ze sprzedaży ciast zasilił konto Małego Samorządu Uczniowskiego.

  • 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     

    W niedzielę 29 stycznia odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym tradycyjnie zagrała Szkoła Podstawowa nr 2 w Płotach.  Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmiało: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich-małych i dużych!

    W środę poprzedzającą wielki finał Samorząd Uczniowski zaproponował społeczności naszej szkoły udział w kiermaszu ciast. Na przerwach uczennice klasy 8a zachęcały do kupna słodkości, przygotowanych przez rodziców oraz zbierały pieniądze do puszki. Na rzecz Orkiestry na ulicach Płotów kwestowali wolontariusze m.in. Magdalena Krawczyk i Liliana Wyborska z klasy 8b, Damian Jonik i Piotr Piszczek z kl.7a oraz Kinga Krawczyk z klasy 5a. Z kolei na hali Rega Arena w Płotach zaprezentowali się nasi najmłodsi podopieczni z oddziału przedszkolnego. Ich koledzy i koleżanki, rozwijający swoje muzyczne talenty w płotowskiej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, zagrali hymn WOŚP w ramach akcji #orkiestrydlaorkiestry. Tradycyjnie już w dzieło Jurka Owsiaka włączyli się także nauczyciele. W „najgorętszy dzień zimy” liczeniem zebranych środków zajęła się m.in. pani Dorota Wójcik. Dzięki szczodrości mieszkańców  kolejny  płotowski rekord został  pobity, gdyż zebrano kwotę 45 625,56 zł. 31. Finał WOŚP niezawodnie wlał w nasze serca wiele ciepła i nadziei, niesiony energią płynącą od ludzi zaangażowanych w pomoc potrzebującym.

  • 24 stycznia w naszej szkole przy ulicy Piastowej odbył się bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową krainę pełną balonów i serpentyn. Przy dźwiękach wesołej muzyki dzieci mogły się pobawić ze szkolnymi przyjaciółmi i nauczycielami, wziąć udział w konkursach. Uczniowi mogli również zaprezentować swoje umiejętności i talenty taneczne. Imprezę poprowadził Pan Maciej Ostrowski „ Dj Ostry”. Za co serdecznie DZIĘKUJEMY. Dzieci bawiły się wspaniale i chętnie brały udziel w konkursach i zabawach ruchowych. Z niecierpliwością czekamy na kolejną zabawę karnawałową w naszej szkole.

  • Świąteczne życzenia

  •  Szkoła to społeczność, w pewnym sensie rodzina, o czym z reguły przypomina nam bliskość Świąt Bożego Narodzenia. A one właśnie nadeszły! Z tej okazji uczniowie klasy IV a, pod kierunkiem siostry Anny oraz Pani Doroty Ćwielowskiej, przygotowali jasełka na wesoło. Zabawne scenki z udziałem m.in. aniołów, kilku diabłów, Maryi oraz Józefa wzbogaciły  kolędy: „Cicha noc”, „Jezus malusieńki”, „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu Poli Mazurczak i Dawida Benedyczaka. Po obejrzeniu jasełek uczniowie zostali zaproszeni do wysłuchania utworu „Przekażmy sobie znak pokoju”, który przygotowali dla nich nauczyciele i pracownicy szkoły. Tradycyjnie na scenie pojawił się także dyrektor Szymon Klimko, który złożył wszystkim życzenia świąteczne. Wręczył również nagrody dla zwycięzców w konkursach: „Odblaskowy plakat”, „Mistrz tabliczki mnożenia” oraz „Rzuć palenie”.
    Następnie uczniowie udali się na wigilie klasowe. Wcześniej  dołożyli wszelkich starań, aby udekorować sale lekcyjne, przystroić choinkę, a tym samym stworzyć magiczną atmosferę świąt. W tych przygotowaniach towarzyszyli  im wychowawcy oraz rodzice, którzy wspólnie zorganizowali klasowy poczęstunek. Zgodnie z tradycją na stołach znalazły się pierogi, barszcz, pierniki i ciasta. Dzieląc się opłatkiem i obdarowując drobnymi prezentami, złożyli sobie życzenia świąteczne.
    W tym dniu nasza szkolna rodzina spotkała się ponownie na Wigilii pracowniczej. Wzięli w niej udział obecni oraz emerytowani pracownicy. W ciepłej, pełnej uroku atmosferze, w towarzystwie wigilijnych potraw i przy dźwięku kolęd,  wspominali słowa, które wybrzmiały podczas jasełek : Boże Narodzenie sprawia, że stajemy się jakby inni – niby tacy sami, a jednak… inni. Słuchamy i słyszymy, patrzymy i widzimy, mniej nam przeszkadza, więcej nas cieszy. Za sprawą maleńkiego Dzieciątka narodzonego w dalekim Betlejem, w nas samych rodzi się na nowo wiara, nadzieja i miłość.

  • W dniach 5-7 grudnia 2022 roku 41 uczniów z klas VII-VIII pod opieką 4 nauczycieli uczestniczyło w zimowej wycieczce do Bydgoszczy i Torunia, współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę”.

    Wycieczka miała na celu:

    • wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego
    • poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego
    • popularyzowanie osiągnieć polskiej nauki
    • rozbudzanie zainteresowania kulturą, historią Polski.
  • 18 listopada uczniowie klas młodszych i grupa Minionki uczestniczyli w bajkowym spotkaniu. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów. W krainie bajek dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały tytuły bajek, oddzielały groch od fasoli. Po zakończonych zadaniach nadszedł czas na zabawę przy muzyce. Nasi podopieczni wykazali się doskonałą umiejętnością tańca i śpiewu. Po wspaniałej zabawie wszyscy udali się na kiermasz ciast, na wspólne zdjęcia w foto budce i słodki poczęstunek do klas. Na podsumowanie tego dnia dzieci wykonały plakaty pt. „ Nasza ulubiona bajka”. To był cudowny i radosny dzień dla nas wszystkich.

  • Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły corocznie czynnie uczestniczą w Festiwalu Pieśni Patriotycznej. 10 listopada, podczas uroczystej akademii, zaprezentowali utwory, które przypominają o trudach walki polskich żołnierzy, walczących o suwerenną ojczyznę. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski, po czym prowadzące – Pola Mazurczak oraz Hanna Hospodarysko – zaprosiły swoich kolegów i koleżanki do zaprezentowania przygotowanych pieśni. Ich występy poprzedził utwór „Biały krzyż”, w wykonaniu Eugeniusza Skicińskiego oraz Pani Doroty Ćwielowskiej.

    Następnie rozpoczęła się część konkursowa festiwalu. W jury zasiedli : Pani Agata Niedroszlańska, Pani Joanna Balonis oraz ksiądz Piotr Wróblewski. W opinii jury wszystkie klasy  stanęły na wysokości zadania, ale wyróżniły się trzy, którym przyznano kolejno miejsca:


    I m.   -  klasa 5b ( „Siekiera, motyka)
    II m.   -  klasa 4a ( „Płynie Wisła, płynie”)
    III m.  -  klasa 8a ( „Legiony”)

    Po ogłoszeniu wyników, przyszedł czas na gratulacje od dyrekcji  dla organizatorki festiwalu, czyli Pani Doroty Ćwielowskiej oraz wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom. Podczas uroczystości  ogłoszono także wyniki konkursu na najładniejszy kotylion :


    I m.  Zuzanna Owsianna /kl.5a/
    II m. Michał Maliborski /kl.7a/
    III m. Alicja Sygnowska /kl.6a/

    Wyróżnienia : Lena Michońska i Dawid Benedyczak /kl.5b/, Szymon Demkowicz /kl. 6a/.
     

  • Corocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej  z reguły towarzyszy uroczysta akademia, na której wybrzmiewają słowa podziękowań dla nauczycieli oraz pracowników szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży. Tym razem program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 4a i 7a. Wraz z wychowawcami zaprosili społeczność szkolną na żartobliwe potyczki uczniowsko-nauczycielskie. Zmagania drużyny nauczycieli z uczniami rozpoczęły się od walki na hasła i rymy częstochowskie. Następna była konkurencja taneczna, a potem konkurs recytatorski.  Niespodziankę stanowił występ samozwańczej grupy hip-hopowej pod wezwaniem zbuntowanego anioła. Na zakończenie uroczystości przedstawiciele obu klas wygłosili  podziękowania dla grona pedagogicznego za przekazywaną im wiedzę, zachęcanie do twórczego myślenia i poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania, jak również motywowanie do nieustającej pracy nad sobą.

  • 14 października 2022r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasy drugie pod kierunkiem pani Katarzyny Malko i Barbary Przybysławskiej poprowadziły uroczysty apel. Słowami pięknych wierszy uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud i wysiłek włożony w ich wychowanie i wykształcenie. Nie zabrakło też zabawnych scenek ze szkolnego życia oraz tańców integracyjnych. Na zakończenie każda klasa wykonała piosenkę, związaną z tym świętem, a Mały Samorząd Uczniowski wręczył gościom zrobione przez siebie laurki. To był bardzo miły i wzruszający dla wszystkich dzień.

  • Konsultacje indywidualne z nauczycielami

     

    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
    zaprasza Rodziców uczniów klas 1-8
    na konsultacje indywidualne z nauczycielami.

    Termin:

    klasy 1 - 3
    25 października 2022 r. - wtorek,
    w godz. 16.00 - 16.30.

    klasy 4 - 8
    25 października 2022 r. - wtorek,
    w godz. 15.45 - 16.15.

strona: