Nawigacja

  • Inauguracja Roku Szkolnego 2024/2025

     

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

     

    klasy 4-8

    2 września, godz  9.00 (ul. S.Batorego 15)

     

    klasy 1-3

    2 września, godz 10.15 (ul. Piastowa 8)

     

  • W przebieg uroczystości zakończenia roku szkolnego na stałe wpisane są słowa podziękowań, nieuchronne pożegnania, a także próba podsumowania bieżących działań placówki oraz jej osiągnięć. W swoim przemówieniu uwzględniła te elementy pani dyrektor, która w piątek 21. czerwca oficjalnie zakończyła rok szkolny 2023/2024. Zgodnie ze zwyczajem uczniowie wyróżniający się w nauce odebrali z rąk dyrektora i wychowawców gratulacje i nagrody. W uroczystości wzięli udział między innymi Burmistrz Gminy Płoty p. Szymon Klimko, Wiceburmistrz Gminy Płoty p. Paulina Kusajda, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Renata Siądecka oraz p. Agnieszka Hamulczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach. W tym dniu społeczność szkolna pożegnała odchodzącą na emeryturę Panią Dorotę Ćwielowską, która od lat krzewiła w naszej placówce miłość do języka ojczystego i muzyki. Mury szkoły opuściły również nauczycielka biologii i chemii p. Ewelina Pawlak oraz oddelegowana do innej parafii siostra Anna Pieczyńska. Towarzysząca uroczystości słoneczna pogoda zapowiadała wymarzony, długo oczekiwany letni wypoczynek. Uczniowie udali się na niego tuż po spotkaniach z wychowawcami, którzy życzyli im wspaniałych wakacji, przypominając zarazem o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.

  • W czwartek 20 czerwca miała miejsce uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów naszej szkoły, wychowanków Pani Agnieszki Antoniak. Przedstawicielka ósmoklasistów zadedykowała poloneza dyrekcji i pedagogom, po czym na dziedzińcu szkoły uczniowie zaprezentowali swój taniec. Następnie dyrektor szkoły Pani Kinga Ochwat wygłosiła przemówienie, witając zgromadzonych licznie rodziców oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili zebranych Burmistrz Gminy Płoty p. Szymon Klimko oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Renata Siądecka. Po uroczystym ślubowaniu, które złożyli absolwenci, nadszedł czas na wręczenie nagród uczniom wyróżniającym się w nauce. Wyrazem uznania za ich osiągnięcia w konkursach oraz sporcie były dyplomy i nagrody książkowe. Dyrektor szkoły ogłosiła, iż decyzją Rady Pedagogicznej uczennicą z najwyższą średnią oraz wzorowym zachowaniem została Maja Hryniewicz. Zgodnie z przyjętym zwyczajem, szóstoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki oraz wręczyli im przygotowane upominki.

  • W piątkowe przedpołudnie, 14 czerwca 2024, nasi uczniowie z klas 1 – 3 i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 potwierdzili, że NAJLEPSZA DRUŻYNA, TO MOJA RODZINA. Wspólnie świętowaliśmy Dzień Rodziny. Krótka część artystyczna w wykonaniu naszych „Pszczółek” i koleżanek z klasy 3a przeniosła rodziców do czasów ich pierwszego spotkania i zakochania. Następnie odbyły się Rodzinne Konkurencje Sportowe, którym towarzyszył duch rywalizacji i mnóstwo śmiechu, zwłaszcza, gdy do zawodów ruszali rodzice. Po sportowej rozgrzewce przyszedł czas na tany dla dziecka, taty i mamy, kiedy to „sala gimnastyczna” tańczyła w rytmie czekolady. Kolorowa zabawa na dmuchańcu oraz smakołyki z grilla i szkolnej cukierni „Słodki kącik” dopełniły radości z bycia razem. Dziękujemy za piękny czas uczestnikom, natomiast wszystkim, którzy pomogli w organizacji za dobrą współpracę. I pamiętajcie – NAJLEPSZA DRUSZYNA, TO WASZA RODZINA!!!!!

  • Od 1 do 7 czerwca trwał XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. To czytelnicze święto jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz czytelnictwa. Nasi uczniowie w ramach lekcji języka polskiego również włączyli się w obchody. W plenerze słuchali oraz czytali wybrane utwory z literatury dla dzieci i młodzieży, m.in. „Pozłacaną rybkę” Barbary Kosmowskiej czy „Jasne dni, ciemne dni” Katarzyny Ryrych.

  • Przełom maja i czerwca to czas wycieczek, które integrują zespół klasowy bardziej niż cokolwiek innego. Z tego właśnie powodu wychowawczynie klas 6a, 6b i 7a wybrały dla swoich wychowanków program Aktywna integracja, realizowany w Parku Edukacji na terenie CKW Szafir w Moryniu. Podczas trzydniowego pobytu uczniowie opanowali podstawy pierwszej pomocy, uczestniczyli w biegu na orientację z wykorzystaniem zestawu SportIdent, ruszyli na rajd pieszy Szlakiem Wielkiego Raka, a wieczorem ogrzewali się przy ognisku, piekąc kiełbaski. Wiele frajdy sprawiły im zabawy strzeleckie m.in. paintball, archery tag oraz musztra wojskowa. W ostatnim dniu wycieczki, w towarzystwie i pod kierunkiem ratowników, uczniowie ruszyli na wodną wyprawę. Pływali kajakami, rowerami wodnymi i katamaranem. Te czerwcowe dni, spędzone na dawnej warownej wyspie otoczonej wodami Jeziora Morzycko, dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

  • 21 maja uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem-Panią Karoliną Kuroń. Na początku spotkania dzieci obejrzały film edukacyjny o życiu pszczół, następnie zaproszony gość przedstawił uczniom wiele ciekawych informacji o życiu pszczół , a także o pracy pszczelarza. Uczestnicy dowiedzieli się jak pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza, oraz obejrzeć przybory, których używa się w codziennej pracy. Spotkanie zakończyło się degustacją pysznego i zdrowego miodu. Dziękujemy Pani Karolinie za ciekawą lekcję.

  • Tuż przed majówką klasa 6b zaprosiła kolegów z klas IV - VIII do obejrzenia montażu słowno - muzycznego, przygotowanego w celu upamiętnienia 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Szóstoklasiści przypomnieli swoim kolegom i koleżankom, jak istotną rolę odegrał ten dokument w historii naszego kraju. Był nie tylko symbolem możliwości odrodzenia moralnego narodu, ale również próby wybicia się na niepodległość, symbolem WOLNOŚCI. Uczniowie klasy szóstej b stworzyli widzom niepowtarzalną okazję przeniesienia się do  XVIII wieku, w burzliwe czasy, gdy konstytucję uchwalano. Ich występ wzbogaciły prezentacje multimedialne oraz pieśni m.in.  Witaj, majowa jutrzenko czy też Hymn Konstytucji 3 maja.  

  • W piątek 19 kwietnia 2024 roku w budynku przy ul. Piastowej obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, przygotowany przez grupę naszych najmłodszych koleżanek i kolegów, czyli grupę  Pszczółki. W przedstawieniu muzyczno – ruchowym przedszkolaki przybliżyły zagrożenia dla naszej planety, których przyczyną, niestety,  jest sam człowiek. Uwieńczeniem apelu była piosenka „Cały świat jest w naszych rękach”  zaśpiewana przez wszystkie dzieci z klas I-III oraz przedszkolaki.

  • W piątek 19 kwietnia  społeczność naszej szkoły włączyła się w dwunastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu po raz drugi. Na znak, że #ŁączyNasPamięć, nasi wychowankowie przypięli żonkile i wzięli udział w zajęciach opartych na materiałach rekomendowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

  • Nasi uczniowie wzięli udział w 6 edycji akcji #sadziMY - posadź drzewo z leśnikami. Sadzonki, które otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Gryfice, zostały posadzone przy budynku szkolnym (na ul. Piastowej 8).

  • Wielkanoc 2024

  • „Ale poezja musi być obecna i musimy
    zatrzymać się na tę jedną sekundę,
    by móc ją dostrzec, nawet w najprostszych
    i najbardziej banalnych zdarzeniach”

    Jak co roku przygotowania uczniów do szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego rozpoczęły się od poszukiwania odpowiedniego tekstu poetyckiego. Kierując się wskazówkami polonistów, dokonali wyboru i przystąpili do pamięciowego opanowania wiersza. Ale to był dopiero początek drogi. Od recytatora wymaga się bowiem nie tylko opanowania tekstu. Równie ważne są: interpretacja, ekspresja oraz dykcja. Aby osiągnąć zadowalający poziom recytacji, trzeba się naprawdę napracować! Na szczęście w naszej społeczności szkolnej są jeszcze uczniowie wrażliwi na poezję, którzy podejmują się tego trudu. W poniedziałek 26 lutego 2024r. przed jury zaprezentowało się dwudziestu jeden miłośników poezji. Rywalizowali w dwóch grupach wiekowych : klasy IV-VI oraz klasy VII - VIII. A oto wyniki :

    kategoria klasy IV-VI
    I miejsce Jan Wudarczyk (kl.4b)
    II miejsce Amelia Bednarek (kl.6b)
    III miejsce Oliwia Guminiak (kl.6b)

    wyróżnienie : Lena Janczak, Bartosz Starzyński (kl.6b), Aleksandra Surudo (kl.4a)

    kategoria klasy VII - VIII
    I miejsce Kacper Gawłowski (kl.8a)
    II miejsce Maja Hryniewicz (kl. 8a)
    III miejsce Gabriela Trela (kl.8a)

    Zwycięzcy szkolnego etapu będą reprezentowali naszą szkołę w planowanym na 11 marca  Małym Gminnym Konkursie Recytatorskim. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.


     

  • 21 lutego 2024 r. w klasach młodszych  odbył się konkurs recytatorski. Wytypowani przez wychowawców uczniowie mieli okazję popisać się swoimi recytatorskimi umiejętnościami na forum szkoły. Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: pani dyrektor Kinga Ochwat, pani Izabela Halkiw i pani Teresa Łasowska. Komisja miała bardzo trudne zadanie, bo uczniowie prezentowali wyrównany poziom. Oto jej ustalenia:

    1. miejsce -  Pola Balonis z kl. 1a

    2. miejsce - Igor Przedaszek z kl. 1a
    3. miejsce - Fabian Nabrzeski z kl.1b

    1. miejsce - Julia Wudarczyk z kl.2a
    2. miejsce - Jakub Góralski z kl. 2a
    3. miejsce -  Oliwia Niedroszlańska z kl. 2a

    1. miejsce – Małgorzata Krawczyk z kl. 3b
    2. miejsce – Zuzanna Pawlak z kl. 3a
    3. miejsce – Hanna Czaboryk z kl. 3a
    Życzymy im sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
     

  • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

    ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ

    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach
    informuje o zapisach dzieci (rocznik 2017)
    do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.

    Zapisy odbywać się będą w dniach 06.02 - 26.04.2024 r. 
    w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach
    ul. Piastowa 8

    w godzinach 8.00 - 14.00.

    Telefon kontaktowy: 91 385 17 95

    Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej:

    wniosek.docx

    wniosek.pdf

     

  • Język jest  wizytówką człowieka. To, w jaki sposób mówimy, świadczy o naszym wychowaniu i kulturze osobistej. Stąd pomysł, by dołożyć starań i zadbać o poprawność językową uczniów. Jednym z działań na rzecz języka ojczystego było przygotowanie plakatów promujących obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Powstały one podczas lekcji wychowawczych na temat szeroko pojętej kultury językowej. Poza tym dwuosobowe zespoły z każdej klasy sprawdzały swoje kompetencje polonistyczne w I Szkolnym Konkursie Poprawności Językowej pod hasłem „Elokwentny, czyli jaki?”
  • W I półroczu w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Mistrz Tabliczki Mnożenia, który przeprowadziła pani Oliwia Nowicka. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie klas 4 – 8.  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz inspirowanie ich do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców zostały wręczone podczas apelu podsumowującego I półrocze.

    Mistrzami Tabliczki Mnożenia w tym roku szkolnym zostali:
    klasy czwarte – Stanisław Taśmin
    klasa piąta – Hubert Sikora
    klasy szóste –  Zuzanna Owsianna
    klasa siódma – Natalia Sobczak
    klasa ósma – Maja Hryniewicz


  • Są filmy, które poruszają widza do głębi. Uczą akceptacji, tolerancji, pokonywania życiowych trudności. Uświadamiają, jak istotną rolę odgrywa wspierająca i kochająca rodzina, gdy musimy zmierzyć się ze szkolną rzeczywistością, która nie zawsze bywa przyjazna. Taką historię poznali uczniowie klasy 6a, 6b i 7a, gdy w ramach godziny wychowawczej obejrzeli film pod tytułem Cudowny chłopak w reżyserii Stephena Chbosky’ego. Ta filmowa opowieść stała się pretekstem do rozmowy o wartościach tj. akceptacja dla inności, na kilka dni przed wyjazdem do kina Helios w Szczecinie. Wspomniana grupa młodzieży 13 lutego wzięła udział w seansie Cudowny chłopak. Biały ptak. Adresowana do młodych widzów opowieść o człowieczeństwie, które można zachować nawet w najtrudniejszych czasach i okolicznościach z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci i będzie odniesieniem w dyskusji o odwadze, empatii oraz szacunku dla  drugiego człowieka.

  • Uczniowie klasy 8a, pod kierunkiem pani Agnieszki Antoniak, zebrali i przypomnieli społeczności uczniowskiej wszystkie najważniejsze wydarzenia szkolne minionego semestru. Przyjęły one formę Teleexpresu, czyli zwięzłych informacji z kilku miesięcy nauki. Ranking klas według średniej, frekwencja, wyniki naszych uczniów w nauce oraz sukcesy w konkursach, to tylko niektóre z nich. Podczas uroczystości tradycyjnie dyrektor wręczył dyplomy uczniom wyróżniającym się w nauce oraz tym odznaczającym się stuprocentową frekwencją. Życzył wszystkim wytrwałości w dalszej pracy, polotu, otwartych umysłów oraz kolejnych sukcesów. Podziękował  także nauczycielom i pozostałym pracownikom za efektywną pracę, a wychowanków gorąco zachęcał do podjęcia wysiłku w drugim półroczu.

strona: