Zmienione zostały przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Zostały określone zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.
Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.
- Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Rodziców proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładają oni w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z nich łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce – podkreślił Minister Edukacji Narodowej.
Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i aktywność – powiedział minister Dariusz Piontkowski.
W dniach 12-13 marca (czwartek i piątek)
w naszej szkole będą się odbywać zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które nie mogą pozostać w domu. Dowóz w tych dniach będzie zapewniony.
Od 16. do 25. marca
zajęcia w szkole będą zawieszone.
(Uczniowie nie przychodzą do szkoły)
Decyzja o zawieszeniu zajęć na chwilę obecną nie wpływa na terminarz roku szkolnego i terminy egzaminów.
5 marca 1945 roku rankiem do Płotów wkroczyły oddziały Armii Radzieckiej. To niemieckie miasteczko było praktycznie opuszczone przez mieszkańców, którzy kilka dni wcześniej rozpoczęli ewakuację w głąb III Rzeszy. Kilka godzin później za oddziałami radzieckimi wkroczyło Wojsko Polskie.
Decyzją "Wielkiej Trójki" Pomorze Szczecińskie miało znaleźć się w granicach odradzającego się Państwa Polskiego. Rozpoczął się nowy, "polski" etap w dziejach miasta.
W roku 2020 obchodzimy 75 rocznicę tego wydarzenia. Aktywnie włączyli się w uroczystości nasi uczniowie.
W sobotę 7. marca 2020r. w Gryfickim Domu Kultury nasze uczennice – Pola Mazurczak i Iga Janowska – zmierzyły się z niełatwą sztuką recytacji, uczestnicząc w rejonowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego. Niełatwą, ale wyjątkową, gdyż sztuką słowa docieramy zarówno do własnego wnętrza, jak i do drugiego człowieka. Znosi nasze ograniczenia oraz bariery, otwiera na świat.
Pola rywalizowała w kategorii klas IV-VI, natomiast Iga w kategorii uczniów klas VII-VIII. Komisja konkursowa doceniła wystąpienie Poli, przyznając jej wyróżnienie. To kolejny recytatorski sukces tej uczennicy. Gratulujemy!
Marta Janowska
Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole ma od dawna stałe i ważne miejsce. W tym roku w klasach I - III świętowaliśmy pod hasłem „Mów do mnie pięknie”. Pięknie, czyli poprawnie pod każdym względem.
Zaprezentowano wierszyki trzeszczyki Agnieszki Frączek, wierszyki łamiące języki Małgorzaty Strzałkowskiej i inne językowe łamańce dla gimnastyki aparatu mowy. Uruchomiono tablicę dla znawców pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodzimy corocznie 21. lutego, uczniowie klasy VIIb przygotowali inscenizację pod tytułem „Bądźmy bezbłędni”. W konwencji kabaretowej przypomnieli jak istotna jest ochrona języka ojczystego oraz nakłaniali do zastanowienia się nad poprawnością naszych wypowiedzi.
Klasy I- III
Zebrania z rodzicami uczniów klas I - III odbędą się
27 lutego 2020 r. o godz. 16.00
w budynku przy ul. Piastowej 8.
klasy IV - VIII
Zebrania z rodzicami uczniów klas IV - VIII odbędą się
27 lutego 2020 r. o godz. 16.00
w budynku przy ul. S. Batorego 15.
Zapraszamy
Gminny etap konkursu recytatorskiego stanowił kolejny krok na drodze tych uczniów, którzy z powodzeniem przebrnęli przez eliminacje szkolne. 6 lutego przed południem w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Płotach rozpoczęły się zmagania klas I-III, a następnie IV-VI.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w naszej szkole w piątek 10. stycznia. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy zasilili konto fundacji poprzez udział w kiermaszu domowych ciast, zorganizowanym dzięki życzliwości rodziców. To, że podzielają ideę pomagania, podkreślali swoim ubiorem - koszulkami z logo WOŚP.
Zobacz terminy ustalania przewidywanych śródrocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i zachowania
Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim, by w ten piękny czas gościły w Waszych domach radość i spokój, a chwile spędzone w gronie najbliższych były przepełnione ciepłem i życzliwoscią.
Niech nadchodzący Nowy Rok przyniesie same dobre chwile oraz obfituje w sukcesy.
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy SP 2 w Płotach.
Zbliżającą się zimową przerwę świąteczną zapowiadały toczące się w ostatnich dniach próby jasełek, eliminacje do Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz przygotowywane przez uczniów, w ramach zajęć plastyki, świąteczne ozdoby oraz stroiki. W holu, tuż przy wejściu, stanęła choinka, a w salach lekcyjnych pojawiły się bożonarodzeniowe dekoracje. Jednak prawdziwie świąteczny, wyjątkowy nastrój zapanował 20. grudnia.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki, ponieważ tego roku przypada 200. rocznica urodzin kompozytora.
Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolskie obchody jubileuszu. Z tej okazji odbył się dwuetapowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki.