Nawigacja

  • KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ – nowe regulacje prawne

    Zmienione zostały przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Zostały określone zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.

    Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

    - Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Rodziców proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładają oni w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z nich łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce – podkreślił Minister Edukacji Narodowej.

    Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i aktywność – powiedział minister Dariusz Piontkowski.

  • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOLE

    W dniach 12-13 marca (czwartek i piątek)
    w naszej szkole będą się odbywać zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które nie mogą pozostać w domu. Dowóz w tych dniach będzie zapewniony. 

    Od 16. do 25. marca
    zajęcia w szkole będą zawieszone.

    (Uczniowie nie przychodzą do szkoły)

    Decyzja o zawieszeniu zajęć na chwilę obecną nie wpływa na terminarz roku szkolnego i terminy egzaminów.

    Dodatkowe informacje

  • 75 LAT POLSKICH PŁOTÓW

    5 marca 1945 roku rankiem do Płotów wkroczyły oddziały Armii Radzieckiej. To niemieckie miasteczko było praktycznie opuszczone przez mieszkańców, którzy kilka dni wcześniej rozpoczęli ewakuację w głąb III Rzeszy. Kilka godzin później za oddziałami radzieckimi wkroczyło Wojsko Polskie.

    Decyzją "Wielkiej Trójki" Pomorze Szczecińskie miało znaleźć się w granicach odradzającego się Państwa Polskiego. Rozpoczął się nowy, "polski" etap w dziejach miasta.

    W roku 2020 obchodzimy 75 rocznicę tego wydarzenia. Aktywnie włączyli się w uroczystości nasi uczniowie. 

  • W sobotę 7. marca 2020r. w Gryfickim Domu Kultury nasze uczennice – Pola Mazurczak i Iga Janowska – zmierzyły się z niełatwą sztuką recytacji, uczestnicząc w rejonowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego.  Niełatwą, ale wyjątkową, gdyż sztuką słowa docieramy zarówno do własnego wnętrza, jak i do drugiego człowieka. Znosi nasze ograniczenia oraz bariery, otwiera na świat.

    Pola rywalizowała w kategorii klas IV-VI, natomiast Iga w kategorii uczniów klas VII-VIII. Komisja konkursowa  doceniła wystąpienie Poli, przyznając jej wyróżnienie.  To kolejny recytatorski sukces tej uczennicy. Gratulujemy!

                                                                                        Marta Janowska

  • Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole ma od dawna stałe i ważne miejsce. W tym roku  w klasach I - III świętowaliśmy pod hasłem „Mów do mnie pięknie”. Pięknie, czyli poprawnie pod każdym względem.

      Zaprezentowano wierszyki trzeszczyki Agnieszki Frączek, wierszyki łamiące języki Małgorzaty Strzałkowskiej i inne językowe łamańce dla gimnastyki aparatu mowy. Uruchomiono tablicę dla znawców pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi.

  • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodzimy corocznie 21. lutego, uczniowie klasy VIIb przygotowali inscenizację pod tytułem „Bądźmy bezbłędni”. W konwencji kabaretowej przypomnieli jak istotna jest ochrona języka ojczystego oraz nakłaniali do zastanowienia się nad poprawnością naszych wypowiedzi.

  • ZEBRANIA Z RODZICAMI

    Klasy I- III

    Zebrania z rodzicami uczniów klas I - III odbędą się 
    27 lutego 2020 r. o godz. 16.00
    w budynku przy ul. Piastowej 8.

    klasy IV - VIII

    Zebrania z rodzicami uczniów klas IV - VIII odbędą się 
    27 lutego 2020 r. o godz. 16.00
    w budynku przy ul. S. Batorego 15.

    Zapraszamy

     

  • Podsumowanie I półrocza 2019/2020
    Ranking klas według średniej, czytelnictwo, wyniki naszych uczniów w nauce oraz konkursach – to tylko niektóre informacje przywołane na apelu podsumowującym pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020. Uczniowie klasy Vb, pod kierunkiem pani Zuzanny Zdrozis, zebrali wszystkie najważniejsze wydarzenia szkolne i w formie prezentacji przedstawili je braci uczniowskiej.
  • Karnawałowe pląsy rozpoczęli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. We wtorek, 4 lutego, zjawili się o godzinie ósmej w budynku przy ulicy Batorego 15. Korytarze szkolne zapełniły się nagle postaciami z filmów i bajek. Na sali gimnastycznej zabrzmiała dla nich skoczna muzyka, a w rolę wodzirejek wcieliły się uczennice klasy VIIIa i VIIa, na co dzień zaangażowane w działalność Samorządu Uczniowskiego
  • Pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020 obfitował w spektakle teatralne, których uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły. Oparte na lekturach obowiązkowych inscenizacje stanowiły jeden z elementów szeroko pojętej edukacji teatralnej, która ma na celu uwrażliwienie uczniów na piękno słowa mówionego, wyzwolić przeżycia estetyczne, a w przyszłości wykształcić nawyk uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.
  • Gminny etap konkursu recytatorskiego stanowił kolejny krok na drodze tych  uczniów, którzy z powodzeniem przebrnęli przez eliminacje szkolne. 6 lutego przed południem w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Płotach rozpoczęły się zmagania klas I-III, a następnie IV-VI.

  • Nie od dziś wiadomo, że poezja jest ważnym czynnikiem rozwoju osobowości dziecka. Odpowiednio dobrane wiersze oddziałują na myśli i uczucia dziecka. Rozwijają jego wyobraźnię i wrażliwość na piękno języka. Dostarczają nowych doświadczeń i poszerzają horyzonty. Dają też możliwość zrozumienia siebie  oraz otaczającego świata. Pamiętają o tym wychowawcy oraz nauczyciele i starają się, aby dzieci miały systematyczny kontakt z poezją.
    Od kilku tygodni nasi uczniowie przygotowywali się pod opieką polonistów  i wychowawców do szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego.

     
  • 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w naszej szkole w piątek 10. stycznia. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy zasilili konto fundacji poprzez udział w kiermaszu domowych ciast, zorganizowanym dzięki życzliwości rodziców. To, że podzielają ideę pomagania, podkreślali swoim ubiorem - koszulkami z logo WOŚP.

     

  • WAŻNE DATY

    Zobacz terminy ustalania przewidywanych śródrocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i zachowania

  • WESOŁYCH ŚWIĄT

    Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy  Wszystkim, by w ten piękny czas gościły  w Waszych domach radość i spokój,  a chwile spędzone w gronie najbliższych były przepełnione ciepłem i życzliwoscią. 

    Niech nadchodzący Nowy  Rok przyniesie same dobre chwile oraz obfituje w sukcesy. 

    Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy SP 2 w Płotach.

  • Zbliżającą się zimową przerwę świąteczną zapowiadały toczące się w ostatnich dniach próby jasełek, eliminacje do Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz    przygotowywane przez uczniów, w ramach zajęć plastyki, świąteczne ozdoby oraz stroiki. W holu, tuż przy wejściu, stanęła choinka, a w salach lekcyjnych pojawiły się bożonarodzeniowe dekoracje.  Jednak prawdziwie świąteczny, wyjątkowy nastrój zapanował 20. grudnia.

  • Zabawa andrzejkowa na stałe wpisała się już w kalendarz szkolnych wydarzeń. Tegoroczna odbyła się w środę 20 listopada.
  • Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki, ponieważ tego roku przypada 200. rocznica urodzin kompozytora.

    Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolskie  obchody jubileuszu. Z tej okazji odbył się dwuetapowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki. 

  • Od  dwunastu lat obchody Święta Niepodległości przybierają w naszej szkole formę Festiwalu Pieśni Patriotycznych. Odpowiednio wcześniej gospodarze wszystkich klas losują pieśń, a potem przygotowują się do wystąpienia pod kierunkiem nauczycielki muzyki oraz wychowawców.
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach kontynuują swoje kulturalne wędrówki po Szczecinie. 25 października wybrali się na trzeci co do wielkości w Europie, a największy w Polsce Cmentarz Centralny. Ta doskonale zaprojektowana nekropolia jest w zasadzie ogrodem umarłych, jak pisze Michał Rembas w opracowaniu „Cmentarz w szczególe”.
strona: