Nawigacja

  • Życzenia świąteczne

  • „By z nut świątecznych zapachów
    powstała najpiękniejsza kolęda 
    i czarem
    swej melodii spełniła nasze pragnienia”

    Świąteczną atmosferę w naszej szkole wyczuwaliśmy niemal na każdym kroku. Nadejście świąt zapowiadały wykonane przez dzieci kalendarze adwentowe, które zdobiły szkolny korytarz oraz towarzysząca im choinka. W klasach uczniowie ćwiczyli kolędy, które mieli zaprezentować przed społecznością szkolną podczas koncertu kolęd i pastorałek. I tak nadszedł czwartek 19 grudnia.

  • W tym roku Święta Bożego Narodzenia i chemia miały swój wspólny mianownik w konkursowych zmaganiach, w których udział wzięli uczniowie klas VII i VIII.

    Głównym zadaniem konkursowym było wykonanie przestrzennej ozdoby bożonarodzeniowej, nawiązującej do chemii. Prace uczestników, które napłynęły do organizatora konkursu (nauczycielki chemii), cechowały się pomysłowością, estetyką oraz trafnym doborem materiałów i motywów chemicznych. Każda praca była wyjątkowa i przyczyniła się do wprowadzenia niesamowitego, świątecznego klimatu w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim uczniom i uczennicom, którzy podjęli to wyzwanie, za kreatywność i przepiękny przedsmak Świąt!

    Nagrodzone zostały osoby, których prace najtrafniej odpowiadały regulaminowi konkursu:

    • miejsce 1- Zuzanna Owsianna
    • miejsce 2- Lena Janczak
    • miejsce 3- Oliwia Guminiak
    • wyróżnienie: Julita Drozdowska

    Serdecznie gratulujemy!

  • Udział naszej placówki w 5. edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Powstańcy'44 - pamiętamy!" zakończył się zbiórką na pomoc Powstańcom Warszawskim/ BohaterON 2024. Wsparliśmy ją kwotą 1057 zł. Było to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników w obu budynkach naszej szkoły. Do wszystkich sympatyków tego wyjątkowego projektu kierujemy serdeczne podziękowania.

     

  • Zebrania z rodzicami

    KLASY 1 - 3

    Zebrania z rodzicami uczniów klas 1 - 3

    odbędą się 12 grudnia 2024 r. , godz. 16.15

     

    KLASY 4 - 8

    Zebrania z rodzicami uczniów klas 4 - 8

    odbędą się 12 grudnia 2024 r.,  godz. 15.30

     

    Zapraszamy

  • We wtorek 25 listopada przystąpiliśmy do 5. edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Powstańcy '44 – pamiętamy!", nad którym honorowy patronat sprawuje w tym roku m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem tego programu jest rozwijanie wiedzy historycznej dzieci oraz kształtowanie postaw patriotycznych, ze wskazaniem na upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczestnicy zajęć, czyli uczniowie klas: 4a, 5b, 6a i 7b poszerzali swoją wiedzę na temat genezy i przebiegu tego wydarzenia oraz wysłuchali przesłania do młodych, wypowiedzianego przez jednego z bohaterów walk o stolicę. Wzruszające i niepozbawione humoru wspomnienia dzieci z powstania, zawarte w książce "Fajna ferajna" M.Kowaleczko-Szumowskiej, okazały się źródłem informacji o trudnej, wojennej codzienności małych powstańców. Klasa 7b poznała losy Krystyny Wańkowiczówny na podstawie książki "Ziele na kraterze", a 6a sylwetkę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – poety walczącej stolicy. Aby podsumować udział w projekcie, uczestnicy napisali kartki pocztowe skierowane do Powstańców, wyrażając swoją wdzięczność i podziw dla ich odwagi.
    W podziękowaniu za patriotyczną postawę i podjęty trud obrony Ojczyzny, społeczność szkolna przyłączyła się także do zbiórki pieniężnej na rzecz Powstańców, organizowanej przez BohaterON-włącz historię! Uczniowie klas 1-8, przy wsparciu rodziców, zorganizowali kiermasz ciast na ten cel. Kiedyś Powstańcy walczyli o wolność dla kolejnych pokoleń. Teraz my staramy się im odwdzięczyć!

     

  • 9 listopada obchodziliśmy Dzień Wynalazcy

    Z tej okazji uczniowie klas 1a, 1b i 2b wzięli udział  w zajęciach poprowadzonych przez Panią Julię Pankiewicz. Podczas zajęć poznaliśmy odpowiedzi na pytania:

    • Dlaczego akurat 9 listopada obchodzimy ten dzień?
    • Kim jest wynalazca?
    • Czym jest wynalazek?
    • Jakie są najważniejsze wynalazki, które zmieniły świat?

    Porozmawialiśmy również o najsłynniejszych wynalazcach w Polsce i na świecie. Uczniowie mieli za zadanie odkodować wiadomość, doprowadzić naukowca do tablicy, poprawić po śladzie wyrazy, znaleźć słowa w wykreślance oraz pokolorować obrazek związany z tematem. Następnie obejrzeliśmy filmik edukacyjny „Wynalazki z Panem Nauczanką”. Spotkanie zakończyliśmy bajką „ Byli Sobie Wynalazcy… Maria Skłodowska- Curie”.

  • 8 listopada klasy Ia, IIb i IIIa wybrały się na wycieczkę do Szczecina. Celem wyjazdu było obejrzenie widowiska teatralnego na lodzie pt. „Niezwykle przygody Sindbada żeglarza”. Na lodzie mogliśmy ujrzeć bardzo ciekawą i wymagającą choreografię w wykonaniu 18 łyżwiarzy zawodowych z całej Polski. Uczniowie byli zachwyceni przedstawieniem i oczarowani efektami specjalnymi, które towarzyszyły nam przez całe spotkanie.

  • 15 listopada w budynku przy ul. Piastowej akcją „Śniadanie daje moc” przypomnieliśmy uczniom klas I-III i przedszkolakom z grupy „Pszczółki”, jak ważne jest dobrze zbilansowane śniadanie. Wszystkie klasy otrzymały w pełni zasłużone certyfikaty, a także worek mandarynek jako opcję zdrowego deseru. Akcję przygotował Mały Samorząd Uczniowski. Wszystkim wychowawcom serdecznie dziękujemy za pomoc! 

  •  18 listopada 2024 roku w ramach obchodów Dnia Seniora, uczniowie klasy IIIa, dziewczynki z klasy II B oraz chłopcy z klasy II a Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach mieli zaszczyt wystąpić podczas gminnych obchodów Dnia Seniora w Hali Rega Arena w Płotach. 
    Dzieci przygotowały krótki program artystyczny. Podczas występu dzieci wykazały się nie tylko talentem, ale także dojrzałością emocjonalną, co wzbudziło wzruszenie wśród seniorów. Zaproszeni goście, widząc zaangażowanie dzieci,  uśmiechem i oklaskami nagradzali ich występ, a także wyrażali wdzięczność za tak miły gest.
    Dziękujemy, ze po raz kolejny mogliśmy być z Wami w tak ważnym dla Was dniu.

  • 15 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od rana Komisja Egzaminacyjną sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów klasy 3a. Każdy uczestnik, który odpowiedział poprawnie na 5 pytań otrzymał nagrodę- certyfikat Ekspert Tabliczki Mnożenia. To był miły, ekscytujący dzień , pełen rywalizacji.

    Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali: Adrian Kujawa, Michał Lewandowicz, Oskar Klimas. Serdecznie gratulujemy! 

  • W klasach 1-3 wraz z oddziałem przedszkolnym „ Pszczółki” odbył się po raz drugi Mały Festiwal Pieśni Patriotycznej, który przygotowała klasa 3a z wychowawcą p. Elżbietą Skicińską. W nastrój święta wprowadziła nas Julia Wudarczyk, którą mogliśmy usłyszeć podczas gry na pianinie. Wysłuchaliśmy przepięknych wykonań pieśni oraz piosenek patriotycznych. Jury w składzie: Pani Wiceburmistrz Paulina Kusajda, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Renata Siądecka oraz Pani Julia Pankiewicz podczas przyznawania miejsc miało nie lada wyzwanie. Ostatecznie I miejsce – zajęła  klasa IIIa,  II miejsce - klasa IIa, a  III miejsce - klasa Ia.
    Gratulujemy zwycięzcom!

    Podczas festiwalu ogłoszono również wyniki konkursu na „ Najpiękniejszy kotylion”, który zorganizowały p. Julia Pankiewicz i p. Monika Balon.

    Klasy pierwsze: I m. - Jagoda Kędzia, II m. - Michał Janik, III m. - Antoni Hilger.

    Klasy drugie: I m. - Zofia Bielińska, II m. - Aleksander Polemberski, III m. - Zuzanna Budzyńska

    Klasy trzecie: I m. - Hanna Sikora, II m. - Antoni Bieliński, III m - Michał Lewandowicz
    Serdecznie gratulujemy!

    Na zakończenie apelu zostały wręczone nagrody za konkurs plastyczny zorganizowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną „ Różowy Październik. Niebieski Listopad. Mamo, Tato- Badaj Się!”. W naszej szkole zostały wyróżnione dwie osoby z klasy III a: Oliwia Wawrzyniak oraz Michał Lewandowicz. Gratulujemy!

    Radzie Rodziców składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród. Dziękujemy również Pani Wiceburmistrz za słodkie nagrody.  Szkoła wzięła również udział w akcji „ Szkoła do hymnu”.
     

  • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole związane są od dawna z udziałem zespołów klasowych w Szkolnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Listopadowa uroczystość stała się kolejną okazją do kształtowania u uczniów postawy obywatelskiej, okazywania szacunku symbolom narodowym oraz oddawania czci bohaterom. Pierwsze emocje miały miejsce już kilka tygodni wcześniej, podczas losowania wykonywanych utworów. Następnie pod opieką wychowawców oraz nauczycielki muzyki Pani Aleksandry Nieszporek uczniowie przygotowywali się do finałowego występu. Apel rozpoczął się utworem "Biały krzyż" , który wykonali Dawid Benedyczak z kl.7b oraz Ignacy Bernasiński z kl. 6a. Potem klasy zaprezentowały przygotowane pieśni. Po burzliwych naradach komisja konkursowa w składzie: Pan Szymon Klimko – Burmistrz Płotów, Pani Agata Niedroszlańska – przedstawicielka Rady Rodziców oraz Pani Urszula Miętus – nauczycielka geografii, wyłoniła zwycięzcę. Została nim klasa 4a, wykonująca pieśń „Serce w plecaku”. Drugie miejsce przypadło klasie 7b, która zaprezentowała Marsz Pierwszej Brygady, a trzecie klasie 4b za wykonanie utworu "Szara Piechota". Gospodarze klas odebrali z rąk jury gratulacje, dyplomy oraz słodkości.

  • Tegoroczna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej miała charakter zaproszenia w czasy, gdy nauczyciele byli jeszcze dziećmi. Pedagogów w uczniowskiej odsłonie oraz zapiski z ich dziecięcych pamiętników przedstawili uczniowie klasy 7b. Odegrali również scenkę z życia szkoły, która była swoistą instrukcją jak rozpoznać nauczyciela na szkolnym korytarzu. Różnorodność w charakterach nauczycieli podkreślił z kolei pokaz mody, zaprezentowany po raz pierwszy na  Teacher Weeku. Bohaterom tego dnia życzenia złożyły Pani Renata Siądecka w imieniu Rady Rodziców, Pani Dyrektor Kinga Ochwat oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

    W klasach I - III okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowany został konkurs na „Rymowankę o moim ulubionym nauczycielu”.

  • Koniec września łączy się nieodzownie z klasowymi obchodami Dnia Chłopaka. Klasy 7b i 8a świętowały w SKAKUN – parku trampolin w Kołobrzegu. Z właściwą sobie energią korzystały z licznych atrakcji tego miejsca tj. Strefa Ninja OCR, tyrolka, Strefa Gladiatorów, Strefa Interaktywna czy poduszki powietrznej oraz Strefa ścieżki trampolinowej. Zachęceni do przeżycia niesamowitej przygody, zanurzyli się także w wirtualnej rzeczywistości 9D.  W ich ślady podążyli młodsi koledzy i koleżanki z klas 4a i 5b, którzy poza zabawą w parku trampolin miło spędzili czas w kinie Helios, oglądając film "W głowie się nie mieści 2".

  • Na straży czystej Ziemi

    To hasło przyświecało finałowi 31. Akcji Sprzątanie Świata – Polska.  Kampania, która ma na celu podejmowanie działań na rzecz środowiska, corocznie angażuje naszą społeczność szkolną. Zadaniem uczniów było oczywiście przywrócenie porządku w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2 oraz utrwalenie zasad segregacji śmieci. W efekcie podjętych starań zgromadziliśmy w workach szkło, plastik oraz papier, aby cieszyć się czystością  okolicznych ulic.

  • Rok szkolny 2024/2025 rozpoczęliśmy w poniedziałek 2 września o godz. 9.00. Na początku uroczystości zabrała głos Pani dyrektor Kinga Ochwat, witając w murach szkoły zebranych uczniów, grono nauczycielskie oraz rodziców. Po części oficjalnej wychowawcy przeszli z uczniami do wyznaczonych klas, aby tam przekazać informacje na temat organizacji pierwszego tygodnia nauki.


     

  • Inauguracja Roku Szkolnego 2024/2025

     

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

     

    klasy 4-8

    2 września, godz  9.00 (ul. S.Batorego 15)

     

    klasy 1-3

    2 września, godz 10.15 (ul. Piastowa 8)

     

  • W przebieg uroczystości zakończenia roku szkolnego na stałe wpisane są słowa podziękowań, nieuchronne pożegnania, a także próba podsumowania bieżących działań placówki oraz jej osiągnięć. W swoim przemówieniu uwzględniła te elementy pani dyrektor, która w piątek 21. czerwca oficjalnie zakończyła rok szkolny 2023/2024. Zgodnie ze zwyczajem uczniowie wyróżniający się w nauce odebrali z rąk dyrektora i wychowawców gratulacje i nagrody. W uroczystości wzięli udział między innymi Burmistrz Gminy Płoty p. Szymon Klimko, Wiceburmistrz Gminy Płoty p. Paulina Kusajda, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Renata Siądecka oraz p. Agnieszka Hamulczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach. W tym dniu społeczność szkolna pożegnała odchodzącą na emeryturę Panią Dorotę Ćwielowską, która od lat krzewiła w naszej placówce miłość do języka ojczystego i muzyki. Mury szkoły opuściły również nauczycielka biologii i chemii p. Ewelina Pawlak oraz oddelegowana do innej parafii siostra Anna Pieczyńska. Towarzysząca uroczystości słoneczna pogoda zapowiadała wymarzony, długo oczekiwany letni wypoczynek. Uczniowie udali się na niego tuż po spotkaniach z wychowawcami, którzy życzyli im wspaniałych wakacji, przypominając zarazem o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.

  • W czwartek 20 czerwca miała miejsce uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów naszej szkoły, wychowanków Pani Agnieszki Antoniak. Przedstawicielka ósmoklasistów zadedykowała poloneza dyrekcji i pedagogom, po czym na dziedzińcu szkoły uczniowie zaprezentowali swój taniec. Następnie dyrektor szkoły Pani Kinga Ochwat wygłosiła przemówienie, witając zgromadzonych licznie rodziców oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili zebranych Burmistrz Gminy Płoty p. Szymon Klimko oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Renata Siądecka. Po uroczystym ślubowaniu, które złożyli absolwenci, nadszedł czas na wręczenie nagród uczniom wyróżniającym się w nauce. Wyrazem uznania za ich osiągnięcia w konkursach oraz sporcie były dyplomy i nagrody książkowe. Dyrektor szkoły ogłosiła, iż decyzją Rady Pedagogicznej uczennicą z najwyższą średnią oraz wzorowym zachowaniem została Maja Hryniewicz. Zgodnie z przyjętym zwyczajem, szóstoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki oraz wręczyli im przygotowane upominki.

strona: