Nawigacja

  • Nadszedł długo oczekiwany dzień - piątek 23 czerwca, gdy oficjalnie zakończył się rok szkolny. Z perspektywy uczniów i nauczycieli wiąże się on z podsumowaniem tego, co udało się każdemu osiągnąć, a jednocześnie zapowiada tak potrzebną przerwę, aby odpocząć, zgromadzić pozytywną energię na jesienne miesiące. Zgodnie z przyjętym porządkiem uroczystości, uczniowie wyróżniający się w nauce odebrali z rąk dyrektora i wychowawców gratulacje oraz nagrody. W imieniu władz gminy życzenia zasłużonego wypoczynku przekazała uczniom Pani Wiceburmistrz Edyta Podgórska, natomiast w imieniu Rady Rodziców Pani Renata Siądecka. Po części oficjalnej wychowawcy zaprosili uczniów do swoich gabinetów, aby wręczyć im świadectwa, życzyć wspaniałych wakacji, ale zarazem przypomnieć o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.
    29.06.2023 09:52 | więcej »
  • W czwartek 22 czerwca o godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów naszej szkoły. Przedstawicielka ósmoklasistów  Hanna Hospodarysko zadedykowała  poloneza dyrekcji  i pedagogom jako wyraz wdzięczności za „wiedzę i serce”. Następnie dyrektor szkoły Pan Szymon Klimko wygłosił przemówienie, witając zgromadzonych licznie rodziców oraz zaproszonych gości. W imieniu władz gminy zabrała głos Pani Wiceburmistrz Edyta Podgórska, natomiast w imieniu Rady Rodziców Pani Renata Siądecka. Po uroczystym ślubowaniu, które złożyli absolwenci, nadszedł czas na wręczenie nagród uczniom wyróżniającym się w nauce. Wyrazem uznania za ich osiągnięcia w konkursach oraz sporcie były dyplomy i nagrody książkowe. Dyrektor szkoły uroczyście ogłosił, iż decyzją Rady Pedagogicznej najlepszą absolwentką została uczennica klasy VIIIa Pola Mazurczak. W towarzystwie rodziców odebrała z rąk dyrektora wyróżnienie oraz wyjątkową nagrodę, po czym wygłosiła, w imieniu wszystkich ósmoklasistów, słowa pożegnania i wdzięczności.  W dalszej części uroczystości przedstawiciele rodziców podziękowali dyrekcji szkoły za owocną współpracę oraz życzliwość, a wychowawczynie obu klas Pani Dorota Ćwielowska  i Pani Zuzanna Zdrozis skierowały ciepłe słowa do swoich wychowanków. „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi” – przekonywały ich, życząc jednocześnie wytrwałości w poszukiwaniu własnej drogi.  Zgodnie z przyjętym zwyczajem, przedstawiciele klas 7a i 6a pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki oraz wręczyli im przygotowane upominki. W momencie, gdy dyrektor ponownie zabrał głos i ogłosił zakończenie roku szkolnego klas ósmych, w górę poszybowały birety.
    29.06.2023 09:47 | więcej »
  •       
    29.06.2023 09:46 | więcej »
  • „A cóż piękniejszego nad niebo, które ogarnia wszystko co piękne…”
    Mikołaj Kopernik
    W dniach 5-7 czerwca uczniowie klasy 5a,5b i 6a pod opieką wychowawców wybrali się do Torunia. Tuż po przyjeździe udali się do Domu Legend, a następnie zwiedzili najatrakcyjniejsze turystycznie zakątki miasta. Zobaczyli m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Statuetkę Flisaka, Ratusz Staromiejski, Krzywą Wieżę, Katedrę Świętych Janów i mury obronne.  Dzień pełen wrażeń dopełnił rejs statkiem po Wiśle, podczas którego podziwiali panoramę Torunia. Drugi dzień pobytu rozpoczął się wizytą w interaktywnym centrum promującym nowoczesną komunikację naukową, czyli w Młynie Wiedzy. Tam samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, badali zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawali prawa przyrody. Przed południem wstąpili do, mieszczącego się w dwóch zabytkowych kamienicach, Domu Mikołaja Kopernika, czyli muzeum prezentującego sylwetkę wielkiego astronoma oraz jego dokonania.  Wycieczka do Torunia nie mogła się obyć oczywiście bez wizyty w Muzeum Toruńskiego Piernika. Tam dzieci zobaczyły zabytkowe przedmioty związane z pracą piernikarzy, a także zadebiutowały w roli smakoszy toruńskiego przysmaku. Niezwykłą przygodą okazały się odwiedziny w sali warsztatowej, gdzie własnoręcznie ugniatali i formowali piernikowe ciasto. Ostatnim punktem programu, przewidzianym na to czerwcowe popołudnie, był seans w planetarium.  W środę płotowscy uczniowie musieli się już pożegnać z Toruniem, ale zdążyli przed wyjazdem odwiedzić miejscowy ogród zoologiczny, a także Muzeum Podróżników imienia Tony’ego Halika. Kolekcja muzealna, wypełniona eksponatami z egzotycznych podróży, zainspirowała uczniów do dalekich, wakacyjnych wypraw.
     
    09.06.2023 06:57 | więcej »
  • 1 czerwca piątoklasiści zaprosili społeczność szkolną do świata starożytnej Grecji. Nie bez powodu, gdyż na zajęciach języka polskiego przemierzali mitologiczne krainy. Poznali panteon greckich bogów oraz ich burzliwe losy, opowiedziane w mitach. W Dniu Dziecka postanowili podzielić się nabytą wiedzą z kolegami i koleżankami. Przygotowali spektakl pod tytułem „W mitologicznym labiryncie”, opowiadający o współczesnym uczniu zagubionym w okolicy Olimpu. Do dawnego świata zwabiły widzów nimfy z orszaku Dionizosa, tworząc taneczny krąg oplatający greckie wzgórza. Pozostali uczniowie klasy 5a i 5b wcielili się w bogów oraz boginie, opiekujących się różnymi dziedzinami życia. Przewodniczką ucznia po mitologicznym świecie była Atena – bogini mądrości, która uświadomiła mu, że bogowie, chociaż wszechmocni i nieśmiertelni,  mieli  również wady, popełniali błędy oraz, tak jak ludzie, ulegali  emocjom. Wyjście z mitologicznego labiryntu wskazała mu z kolei Ariadna, ale zanim to nastąpiło, poznał historie bywalców Olimpu.
    Po przedstawieniu przyszedł czas na rywalizację zespołów klasowych o puchar ufundowany przez Radę Rodziców. Przedstawiciele wszystkich klas udali się na zajęcia tematyczne, podczas których dzielnie przystąpili do wykonania zadań. Wyruszyli na wycieczkę po starożytności, poznawali greckie smaki, architekturę i muzykę, trafili do matematycznego escape roomu, a na końcu sprawdzili swoją kondycję na igrzyskach olimpijskich. Z rywalizacji klasowej zwycięsko wyszła klasa 7a, która zdobyła puchar Rady Rodziców. Po trudach przemierzania mitologicznego labiryntu przyszedł czas na poczęstunek z owoców oraz produktów pochodzących z Grecji, a także taniec, przy dźwiękach tradycyjnej muzyki greckiej. Dzień zakończył się wręczeniem pucharu zwycięskiej drużynie przez dyrektora szkoły i przedstawicieli Rady Rodziców.
    04.06.2023 15:21 | więcej »
  • W tym roku obchodzimy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

           Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną spisaną konstytucją. Konstytucja 3 Maja regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej. Jej twórcy wykazali się wyobraźnią oraz długofalowym myśleniem i działaniem dla dobra kraju.
            28 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczyste apele upamiętniające to ważne wydarzenie. Apel dla młodszych uczniów przygotowały klasy 2b i 3a, natomiast klasom IV – VIII najważniejsze wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja zaprezentowali uczniowie klas 5a i 8b.
    galeria zdjęć

     
    09.05.2023 11:27 | więcej »
  • Nasi uczniowie zajęli zaszczytne miejsca w konkursie plastycznym "Nad brzegiem rzeki Regi" zorganizowanym z okazji 20-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Płotach.

    W kategorii klas 1-3 III miejsce zdobył Adam Chojnacki z kl. 2a
    W kategorii klas 4-8 I miejsce zajęła Maja Chojnacka z kl. 5b
    Wyróżnienie zdobyła Weronika Kardasz z klasy 5a

    Gratulujemy Wam serdecznie.
    galeria zdjęć
    04.05.2023 11:18 | więcej »
  • W naszej szkole odbył się konkurs informatyczny „Pisanka Wielkanocna”, w którym wzięli udział uczniowie klas IV – VIII. Wszystkie pisanki zostały wykonane długopisami 3D. 
    28 kwietnia 2023 r. podczas apelu wręczono nagrody i dyplomy autorom najlepszych prac. Pisanki wykonane przez uczniów można obejrzeć tutaj. Przy ocenie prac wzięto pod uwagę starannośc wykonania, technikę oraz kreatywność.
    Wyniki konkursu:
    Klasy 7 – 8
    I miejsce -  Maja Hryniewicz
    II miejsce -  Gabriela Trela
    III miejsce -  Aleksandra Wyborska
    Wyróżnienie – Natan Sikora

    Klasa szósta
    I miejsce -  Nela Manturewicz
    II miejsce -  Julita Drozdowska
    III miejsce -  Natalia Sobczak
    Wyróżnienia – Alicja Sygnowska, Magdalena Łuczak, Zuzanna Baszak.

    Klasy  piąte
    I miejsce -  Iga Rakocy
    II miejsce -  Lena Janczak
    III miejsce -  Lena Michońska, Wiktoria Dębicka
    Wyróżnienia -  Wiktor Fluda, Piotr Chrul, Juliusz Sobolewski, Oliwia Guminiak

    Klasa czwarta
    I miejsce -  Ignacy Bernasiński
    II miejsce -  Wojciech Talaśka
    III miejsce -  Jan Nadzikiewicz
    Wyróżnienie – Maja Jakubiak

    Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
    galeria zdjęć
    04.05.2023 11:03 | więcej »
  • 21 kwietnia 2023 r. uczniowie klas młodszych zebrali się na boisku szkolnym, żeby porozmawiać o przypadającym w sobotę Światowym Dniu Ziemi. Pod kierunkiem pani Katarzyny Malko zastanawiali się, dlaczego wymyślono takie święto oraz w jaki sposób dzieci mogą chronić swoją planetę.Następnie każda klasa posadziła róże na klombie koło szkoły i ruszyła do parku miejskiego i na plac zabaw, żeby posprzątać zalegające tam po zimie śmieci. Na pewno w takim czystym otoczeniu będzie się milej odpoczywało i spędzało wolny czas. 
    26.04.2023 09:35 | więcej »
  • 19 kwietnia  włączyliśmy się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile , upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Na znak, że #ŁączyNasPamięć, uczniowie przypięli żonkile i wzięli udział w zajęciach, opartych na materiałach rekomendowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie klas 4-6 zapoznali się z opowiadaniem Katarzyny Ryrych „Takich dwóch jak nas trzech”. Odkryli wyjątkową historię przyjaźni trzech chłopców oraz wartość, jaką niesie pamięć. Natomiast w klasach 7-8 została zaprezentowana animacja „Zdążyć przed Panem Bogiem”, na motywach książki Hanny Krall – tegorocznej  Honorowej Ambasadorki akcji Żonkile. Film przybliżył uczniom postać Marka Edelmana – ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim. Zarówno projekcja filmu w starszych klasach, jak i wysłuchanie tekstu literackiego w młodszych, stworzyły przestrzeń do wymiany wrażeń, opinii i zadawania pytań koordynatorom akcji – Pani Marcie Janowskiej i Panu Marcinowi Makowieckiemu.
    galeria zdjęć
    20.04.2023 07:58 | więcej »
  • W świetlicy szkolnej  przy ulicy Piastowej odbył sie Konkurs Głośnego Czytania Wierszy.  Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich. Uczestnicy zaprezentowali wybrane utwory literatury dziecięcej.

    Wyniki konkursu:
    Klasy drugie:
    I miejsce  - Zuzanna Pawlak  kl. 2 a,
    II miejsce  - Helena Pawlak kl. 2 a
    III miejsce - Bartłomiej Sikora kl. 2 b

    Klasy trzecie
    I miejsce  - Jan Wudarczyk  kl.3b
    II miejsce - Julia Polemberska kl. 3 b
    III miejsce  -  Fabian Kucharski kl. 3 b
     
    17.04.2023 00:07 | więcej »
  • W sobotę 15 kwietnia w Gryfickim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy, wytypowani na etapie gminnym, prezentowali wybrany utwór poetycki oraz fragment prozy. W kategorii klas 4-6 wystąpiły uczennice klasy 5b: Amelia Bednarek w repertuarze „Dorośli i kłopoty” , „Wszystko, tylko nie mięta” oraz Oliwia Guminiak w utworach „Kopciuszek” i  „Agaton-Gagaton”. Natomiast w kategorii klas 7-8 naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7a Kacper Gawłowski. Przedstawił wiersz „Ballada o pięciu nudnych” i fragment prozy „Złodziejka książek”.
     
    16.04.2023 23:38 | więcej »

  • W szkolnym konkursie chemicznym
    "Nietypowy układ okresowy".
    I miejsce  zajął Natan Sikora kl.7a
    II miejsce -  Maja Hryniewicz kl. 7a
    III miejsce  - Michał Maliborski kl. 7a
    galeria zdjęć
    16.04.2023 23:35 | więcej »
  • W ramach obchodów "Światowego Dnia Zdrowia" Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach był organizatorem Powiatowego Turnieju Wiedzy „Moje Zdrowie – Mój Skarb”, którego finał odbył się w dniu 04.04.2023 r.
    Nasz uczeń Igor Kulczykowski (kl. Vb) zajął III miejsce w tym konkursie. Brawo!
    Szkołę reprezentowała również Wiktoria Dębicka (kl. 5a), której gratulujemy wyróznienia.
    galeria zdjęć
    14.04.2023 06:23 | więcej »
  • Dyktanda przez wielu uczniów uznawane są za przykrą szkolną konieczność, jednak stanowią niezawodne narzędzie do rozwijania umiejętności polonistycznych. Uczą zasad ortografii i interpunkcji, pozwalają uczyć się czytania ze zrozumieniem, jak również tworzenia pisemnych wypowiedzi z zachowaniem zasad pisowni.  Nie używając języka, trudno jest go nie tylko rozwijać, ale także zachować umiejętności i wiedzę, którą dotychczas się nabyło. Jak powszechnie wiadomo, trening czyni mistrza. Okazją do sprawdzenia się na tym polu był udział naszych uczniów w tegorocznym Gminnym Dyktandzie o pióro Burmistrza Płotów, które odbyło się 4 kwietnia 2023r. Główną nagrodę w kategorii klas IV-VI zdobyła uczennica klasy 5a Zuzanna Owsianna. Otrzymała ją wraz z gratulacjami i dyplomem podczas uroczystości zorganizowanej 7 kwietnia  w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Płotach.
    galeria zdjęć
    12.04.2023 09:32 | więcej »
  •   W środę 5 kwietnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w apelu przybliżającym sens zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas: 4a, 5a, 5b i 7a pod kierunkiem  siostry Anny Pieczyńskiej i Pani Doroty Ćwielowskiej przygotowali z tej okazji program artystyczny. Recytowali wiersze oraz wykonywali pieśni o Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Czytaniu rozważań Drogi Krzyżowej towarzyszył film ukazujący Sand Art, czyli sztukę tworzenia obrazu za pomocą piasku.
    galeria zdjęć
    14.04.2023 05:37 | więcej »
  •    Obrzędy związane z powitaniem wiosny mają wieloletnią tradycję. Świętujemy  nie  tylko nastanie ciepłych dni i pożegnanie zimy. W wielu kulturach ten czas postrzegany jest jako nadejście tego co nowe oraz  radosne, zatem towarzyszy mu wesoła zabawa. Ukłonem w kierunku opisanej tradycji były tegoroczne obchody Dnia Wiosny. Rankiem uczniowie udali się do klas, aby pod opieką wychowawców wykonać plakaty na temat ważny i wciąż aktualny: Bezpieczeństwo w sieci. W formie graficznej nasi wychowankowie wykazywali się swoją wiedzą zdobytą na lekcjach informatyki, a ich prace zostały wyeksponowane na głównym korytarzu. Kolejnym punktem programu był udział w prostych doświadczeniach z wykorzystaniem wody, które przeprowadziła Pani Ewelina Pawlak. W ramach Światowego Dnia Wody nagrody otrzymali zwycięzcy konkursu plastycznego „Woda źródłem życia”. Po przerwie społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, gdzie poszczególne klasy zaprezentowały krótki program artystyczny. Występy podsumowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, po czym zaprosili zebranych do utworzenia wiosennego korowodu i przejścia ulicami miasta.
    galeria zdjęć
    24.03.2023 08:01 | więcej »
  • Od zakończenia ferii zimowych uczniowie poszukiwali odpowiedniego tekstu poetyckiego, a następnie, pod opieką polonistów, rozpoczęli przygotowania do szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego. W czwartek 9 marca 2023r. przed jury zaprezentowało się czternaścioro miłośników poezji, którzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych : klasy IV-VI oraz klasy VII – VIII.
    Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie uzdolnień recytatorskich uczestników, szerzenie zamiłowania do poezji oraz kształtowanie wrażliwości na piękno słowa. Oceniając występy uczniów, jury  brało pod uwagę opanowanie pamięciowe tekstu, dykcję, właściwy dobór utworu, a także ogólne wrażenie artystyczne.
    Zwycięzcy szkolnego etapu, będą reprezentowali naszą szkołę w, planowanym na 27 marca,  Małym Gminnym Konkursie Recytatorskim.
    Wyniki :

    kategoria klasy IV-VI
    I miejsce Oliwia Guminiak (kl.5b)
    II miejsce Amelia Bednarek (kl.5b)
    III miejsce Lena Janczak (kl.5b)

    wyróżnienie : Pola Urbanowicz (kl.5b)

    kategoria klasy VII - VIII
    I miejsce Kacper Gawłowski (kl.7a)
    II miejsce Gabriela Trela (kl. 7a)
    III miejsce Alicja Dębicka (kl.7a)
    Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.
     
    12.03.2023 23:12 | więcej »
  • Ranking klas według średniej, frekwencja, wyniki naszych uczniów w nauce oraz sukcesy w konkursach – to tylko niektóre informacje przywołane na apelu podsumowującym pierwsze półrocze roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie klasy 6a, pod kierunkiem Pani Doroty Kecler i Pani Doroty Wójcik, zebrali wszystkie najważniejsze wydarzenia szkolne i w formie prezentacji przedstawili je braci uczniowskiej.
    14.02.2023 10:31 | więcej »
  • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to hasło projektu ekologiczno - edukacyjnego, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do promowania zachowań proekologicznych. Udział naszej placówki w tym projekcie miał za zadanie podnosić świadomość ekologiczną uczniów na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zaangażowanie w zbiórkę elektrośmieci przyniosło wymierne efekty w postaci 2250 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Poza przyczynieniem się do poprawy jakości środowiska, co jest niewątpliwie najistotniejsze, szkoła otrzymała bon w wysokości 225 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.
    14.02.2023 10:09 | więcej »
  • O bezpieczeństwie warto mówić i przypominać, bo komunikaty wielokrotnie powtarzane mają większą szansę na zapamiętanie. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, 9 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami KPP w Gryficach - Panią aspirant Agnieszką Podgórską i mł. asp. Arturem Kozłowskim. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli  o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie również, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.
    galeria zdjęć
    14.02.2023 10:02 | więcej »
  • 10 lutego 2023 r. był w klasach młodszych świętem poezji. Mogliśmy wtedy usłyszeć wiele pięknych wierszy w wykonaniu naszych rówieśników, biorących udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Każdą klasę reprezentowały 3 osoby, które oceniały panie Izabela Halkiw i Teresa Łasowska.

    Oto ich ustalenia w klasie pierwszej:
    1 miejsce – Sofia Nykoliuk
    2 miejsce – Jakub Góralski
    3 miejsce – Gniewko Sawicz

    W klasach drugich panie wyróżniły:
    1 miejsce – Zuzanna Pawlak kl.2A
    2 miejsce – Hanna Czaboryk kl.2A
    3 miejsce – Milena Antoniak kl. 2B

    W klasach trzecich najpiękniej recytowali wiersze następujący uczniowie:
    1 miejsce – Jan Wudarczyk kl.3B
    2 miejsce – Lilianna Sikora kl.3B
    3 miejsce – Aleksandra Surudo kl.3A

    Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!
    14.02.2023 07:25 | więcej »
  • 9 lutego 2023 r. upłynął w klasach I - III pod znakiem wyśmienitej zabawy zorganizowanej przez panią Katarzynę Malko z okazji zbliżających się Walentynek. Podczas zabawy nie zabrakłowspólnych tańców, konkursów i poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Dochód ze sprzedaży ciast zasilił konto Małego Samorządu Uczniowskiego.
    14.02.2023 07:21 | więcej »
  • W niedzielę 29 stycznia odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym tradycyjnie zagrała Szkoła Podstawowa nr 2 w Płotach.  Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmiało: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich-małych i dużych!
    W środę poprzedzającą wielki finał Samorząd Uczniowski zaproponował społeczności naszej szkoły udział w kiermaszu ciast. Na przerwach uczennice klasy 8a zachęcały do kupna słodkości, przygotowanych przez rodziców oraz zbierały pieniądze do puszki. Na rzecz Orkiestry na ulicach Płotów kwestowali wolontariusze m.in. Magdalena Krawczyk i Liliana Wyborska z klasy 8b, Damian Jonik i Piotr Piszczek z kl.7a oraz Kinga Krawczyk z klasy 5a. Z kolei na hali Rega Arena w Płotach zaprezentowali się nasi najmłodsi podopieczni z oddziału przedszkolnego. Ich koledzy i koleżanki, rozwijający swoje muzyczne talenty w płotowskiej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, zagrali hymn WOŚP w ramach akcji #orkiestrydlaorkiestry. Tradycyjnie już w dzieło Jurka Owsiaka włączyli się także nauczyciele. W „najgorętszy dzień zimy” liczeniem zebranych środków zajęła się m.in. pani Dorota Wójcik. Dzięki szczodrości mieszkańców  kolejny  płotowski rekord został  pobity, gdyż zebrano kwotę 45 625,56 zł. 31. Finał WOŚP niezawodnie wlał w nasze serca wiele ciepła i nadziei, niesiony energią płynącą od ludzi zaangażowanych w pomoc potrzebującym.
    01.02.2023 20:10 | więcej »
  • 24 stycznia w naszej szkole przy ulicy Piastowej odbył się bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową krainę pełną balonów i serpentyn. Przy dźwiękach wesołej muzyki dzieci mogły się pobawić ze szkolnymi przyjaciółmi i nauczycielami, wziąć udział w konkursach. Uczniowi mogli również zaprezentować swoje umiejętności i talenty taneczne. Imprezę poprowadził Pan Maciej Ostrowski „ Dj Ostry”. Za co serdecznie DZIĘKUJEMY. Dzieci bawiły się wspaniale i chętnie brały udziel w konkursach i zabawach ruchowych. Z niecierpliwością czekamy na kolejną zabawę karnawałową w naszej szkole.
    31.01.2023 00:00 | więcej »
  • Szkoła to społeczność, w pewnym sensie rodzina, o czym z reguły przypomina nam bliskość Świąt Bożego Narodzenia. A one właśnie nadeszły! Z tej okazji uczniowie klasy IV a, pod kierunkiem siostry Anny oraz Pani Doroty Ćwielowskiej, przygotowali jasełka na wesoło. Zabawne scenki z udziałem m.in. aniołów, kilku diabłów, Maryi oraz Józefa wzbogaciły  kolędy: „Cicha noc”, „Jezus malusieńki”, „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu Poli Mazurczak i Dawida Benedyczaka. Po obejrzeniu jasełek uczniowie zostali zaproszeni do wysłuchania utworu „Przekażmy sobie znak pokoju”, który przygotowali dla nich nauczyciele i pracownicy szkoły. Tradycyjnie na scenie pojawił się także dyrektor Szymon Klimko, który złożył wszystkim życzenia świąteczne. Wręczył również nagrody dla zwycięzców w konkursach: „Odblaskowy plakat”, „Mistrz tabliczki mnożenia” oraz „Rzuć palenie”.
    Następnie uczniowie udali się na wigilie klasowe. Wcześniej  dołożyli wszelkich starań, aby udekorować sale lekcyjne, przystroić choinkę, a tym samym stworzyć magiczną atmosferę świąt. W tych przygotowaniach towarzyszyli  im wychowawcy oraz rodzice, którzy wspólnie zorganizowali klasowy poczęstunek. Zgodnie z tradycją na stołach znalazły się pierogi, barszcz, pierniki i ciasta. Dzieląc się opłatkiem i obdarowując drobnymi prezentami, złożyli sobie życzenia świąteczne.
    W tym dniu nasza szkolna rodzina spotkała się ponownie na Wigilii pracowniczej. Wzięli w niej udział obecni oraz emerytowani pracownicy. W ciepłej, pełnej uroku atmosferze, w towarzystwie wigilijnych potraw i przy dźwięku kolęd,  wspominali słowa, które wybrzmiały podczas jasełek : Boże Narodzenie sprawia, że stajemy się jakby inni – niby tacy sami, a jednak… inni. Słuchamy i słyszymy, patrzymy i widzimy, mniej nam przeszkadza, więcej nas cieszy. Za sprawą maleńkiego Dzieciątka narodzonego w dalekim Betlejem, w nas samych rodzi się na nowo wiara, nadzieja i miłość.
    galeria zdjęć
    22.12.2022 17:56 | więcej »
  • W dniach 5-7 grudnia 2022 roku 41 uczniów z klas VII-VIII pod opieką 4 nauczycieli uczestniczyło w zimowej wycieczce do Bydgoszczy i Torunia, współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę”.

    Wycieczka miała na celu:

    - wzbogacanie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego

    - poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego

    - popularyzowanie osiągnieć polskiej nauki

    - rozbudzanie zainteresowania kulturą, historią Polski.

     

    10.12.2022 08:26 | więcej »
  • 18 listopada uczniowie klas młodszych i grupa Minionki uczestniczyli w bajkowym spotkaniu. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów. W krainie bajek dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały tytuły bajek, oddzielały groch od fasoli. Po zakończonych zadaniach nadszedł czas na zabawę przy muzyce. Nasi podopieczni wykazali się doskonałą umiejętnością tańca i śpiewu. Po wspaniałej zabawie wszyscy udali się na kiermasz ciast, na wspólne zdjęcia w foto budce i słodki poczęstunek do klas. Na podsumowanie tego dnia dzieci wykonały plakaty pt. „ Nasza ulubiona bajka”. To był cudowny i radosny dzień dla nas wszystkich.
    06.12.2022 06:39 | więcej »
  • Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły corocznie czynnie uczestniczą w Festiwalu Pieśni Patriotycznej. 10 listopada, podczas uroczystej akademii, zaprezentowali utwory, które przypominają o trudach walki polskich żołnierzy, walczących o suwerenną ojczyznę. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski, po czym prowadzące – Pola Mazurczak oraz Hanna Hospodarysko – zaprosiły swoich kolegów i koleżanki do zaprezentowania przygotowanych pieśni. Ich występy poprzedził utwór „Biały krzyż”, w wykonaniu Eugeniusza Skicińskiego oraz Pani Doroty Ćwielowskiej.
    Następnie rozpoczęła się część konkursowa festiwalu. W jury zasiedli : Pani Agata Niedroszlańska, Pani Joanna Balonis oraz ksiądz Piotr Wróblewski. W opinii jury wszystkie klasy  stanęły na wysokości zadania, ale wyróżniły się trzy, którym przyznano kolejno miejsca:

    I m.   -  klasa 5b ( „Siekiera, motyka)
    II m.   -  klasa 4a ( „Płynie Wisła, płynie”)
    III m.  -  klasa 8a ( „Legiony”)
    Po ogłoszeniu wyników, przyszedł czas na gratulacje od dyrekcji  dla organizatorki festiwalu, czyli Pani Doroty Ćwielowskiej oraz wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom. Podczas uroczystości  ogłoszono także wyniki konkursu na najładniejszy kotylion :

    I m.  Zuzanna Owsianna /kl.5a/
    II m. Michał Maliborski /kl.7a/
    III m. Alicja Sygnowska /kl.6a/

    Wyróżnienia : Lena Michońska i Dawid Benedyczak /kl.5b/, Szymon Demkowicz /kl. 6a/.
     
    15.11.2022 13:07 | więcej »
  • Corocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej  z reguły towarzyszy uroczysta akademia, na której wybrzmiewają słowa podziękowań dla nauczycieli oraz pracowników szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży. Tym razem program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 4a i 7a. Wraz z wychowawcami zaprosili społeczność szkolną na żartobliwe potyczki uczniowsko-nauczycielskie. Zmagania drużyny nauczycieli z uczniami rozpoczęły się od walki na hasła i rymy częstochowskie. Następna była konkurencja taneczna, a potem konkurs recytatorski.  Niespodziankę stanowił występ samozwańczej grupy hip-hopowej pod wezwaniem zbuntowanego anioła. Na zakończenie uroczystości przedstawiciele obu klas wygłosili  podziękowania dla grona pedagogicznego za przekazywaną im wiedzę, zachęcanie do twórczego myślenia i poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania, jak również motywowanie do nieustającej pracy nad sobą.
    20.10.2022 08:29 | więcej »
  • 14 października 2022r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasy drugie pod kierunkiem pani Katarzyny Malko i Barbary Przybysławskiej poprowadziły uroczysty apel. Słowami pięknych wierszy uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud i wysiłek włożony w ich wychowanie i wykształcenie. Nie zabrakło też zabawnych scenek ze szkolnego życia oraz tańców integracyjnych. Na zakończenie każda klasa wykonała piosenkę, związaną z tym świętem, a Mały Samorząd Uczniowski wręczył gościom zrobione przez siebie laurki. To był bardzo miły i wzruszający dla wszystkich dzień.

    GALERIA ZDJĘĆ

     

    19.10.2022 07:33 | więcej »
  • 6 października  w szkole przy ulicy Piastowej obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w żółte barwy. Korytarz szkoły został udekorowany uśmiechniętymi żółtymi buźkami , a na tablicy Małego Samorządu Uczniowskiego umieszczono gazetkę dotyczącą tego święta. Nasi młodsi uczniowie i przedszkolaki uczestniczyli w zajęciach na sali gimnastycznej przygotowanych przez p. K.Malko , a następnie wszystkie dzieci wykonały plakaty które zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych. Dwa dni wcześniej p. K. Budzyńska zaprosiła dzieci do wykonania uśmiechu i wrzucenia go do poczty pt. „Podaruj komuś uśmiech”.Dzisiaj było u nas bardzo radośnie i wesoło. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i ogromne zaangażowanie w obchody tego święta.

    GALERIA  ZDJĘĆ
    19.10.2022 07:33 | więcej »
  • W dniu 30 września odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej, które przygotowały klasy drugie i trzecie pod opieką wychowawców. Celem spotkania było w łączenie dzieci z klasy pierwszej do grona uczniów. Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się znajomością zasad obowiązujących w szkole. Wspaniale zatańczyli i recytowali wiersze. Po złożonym ślubowaniu i akcie pasowania, uczniowie otrzymali upominki i udali się na klasowe spotkanie. To był wyjątkowy i pełen emocji dzień, który pozostanie w ich pamięci na długo.
    05.10.2022 11:14 | więcej »

  • 23 września z okazji pierwszego dnia jesieni uczniowie klas 1-3 spotkali się w Karczewiu na Święcie Pieczonego Ziemniaka.  W tym dniu uczniowie wysłuchali krótkiej bajki o ziemniaku,  rozwiązali jesienny quiz i ziemniaczane zagadki. Wspólnie uczestniczyli w zabawach integracyjnych. Główną atrakcją dnia było pieczenie kiełbasek i ziemniaków w ognisku oraz wykonanie „Ziemniaczanego Dziwadełka”. Ten dzień pełen radości zostanie w naszej pamięci na długo.

    GALERIA ZDJĘĆ
     
    29.09.2022 08:35 | więcej »

  • W piątek 16 września 2022 r.  uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata”, a także świętowali z okazji „Dnia pierwszaka”. Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły. Sprzątanie wyznaczonych miejsc w naszym miasteczku sprawiło dzieciom wiele radości. Po zakończeniu sprzątania dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych z okazji „Dnia pierwszaka”. Była to świetna okazja do integracji naszych podopiecznych. Spotkanie zakończone wręczeniem uczniom klas pierwszych pamiątkowych chorągiewek oraz słodkości wszystkim dzieciom. To był bardzo wesoły i przyjemny dzień.

    GALERIA ZDJĘĆ
    29.09.2022 08:17 | więcej »