Nawigacja

  • W uroczystość zakończenia roku szkolnego na stałe wpisane są słowa podziękowań, nieuchronne pożegnania, a także próba podsumowania bieżących działań placówki i jej osiągnięć.
    19.08.2022 16:30 | więcej »
  • W czwartek 23 czerwca miała miejsce uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów naszej szkoły, wychowanków Pani Elżbiety Skicińskiej i Pana Marcina Makowieckiego.
    19.08.2022 16:26 | więcej »
  • Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki przy Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku ogłasza konkurs "Na wakacjach spotkałem matematykę". W tym roku konkurs nosi podtytuł Geometria, o jakiej nie uczymy się w szkole i opiera się na poszukiwaniu w Waszych wakacyjnych obserwacjach, odwiedzonych miejscach czy podziwianych dziełach sztuki innego ujęcia geometrii niż to szkolne - znane głównie w postaci wzorów. A więc może nietypowe bryły? Może geometria na powierzchni innej niż płaszczyzna? Zaobserwowania i wskazania takich właśnie aspektów geometrii w świecie otaczającym Was podczas wakacji oczekujemy w tegorocznym konkursie.

    04.07.2022 19:13 | więcej »
  • Konkurs fotograficzny "Między dwoma brzegami"
    Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Między dwoma brzegami”, zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Magdalenę Zarębską–Kuleszę. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów, którzy od września będą uczęszczać do klas 4-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego.
    04.07.2022 18:50 | więcej »
  • Przełom maja i czerwca to czas wycieczek, które integrują zespół klasowy bardziej niż cokolwiek innego. W tym roku szkolnym najchętniej wybieranym kierunkiem podróży były Kaszuby. Na czterodniową wycieczkę wybrały się tam klasy 6a, 7a oraz 8a z wychowawczyniami. Program przewidywał m.in. zwiedzanie Bytowa, Kościerzyny, wejście na punkt widokowy Wieżyca, Szymbark, Kaszubski  Park Etnograficzny  we Wdzydzach Kiszewskich, Zoo w Dolinie Charlotty oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie.  Ich śladami podążyli uczniowie klasy 4a, 4b i 5a. Wzięli udział w jednodniowej wycieczce do, położonego u stóp największego wzniesienia na Pomorzu, Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR) w Szymbarku. W towarzystwie przewodnika zwiedzili unikatowe obiekty takie jak: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier  TOW „Gryf Pomorski” czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Pod Pomnikiem Niedźwiedzia Wojtka wysłuchali jego historii, natomiast ci odważniejsi mieli okazję zaśpiewać z panią przewodnik kaszubskie nuty. Nie mniejszych wrażeń dostarczyła dzieciom wizyta w Domu do Góry Nogami, gdzie doświadczały efektów zawirowań błędnika. Poza wspaniałymi wspomnieniami i pamiątkami z pobytu w Szymbarku, każdy uczestnik wycieczki przywiózł do domu własnoręcznie wypieczony chleb.
    galeria zdjęć
    12.06.2022 21:27 | więcej »
  • Wychowanie komunikacyjne stanowi istotny element nauczania techniki. Od września nasi czwartoklasiści, pod kierunkiem Pani Beaty Feledyn, przygotowywali się do tego, aby w przyszłości bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako piesi, pasażerowie oraz rowerzyści. Tematyka zajęć obejmowała między innymi znajomość znaków drogowych, zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwa, a także udzielania pierwszej pomocy. Wyposażeni w niezbędną wiedzę i umiejętności  mogli przystąpić do zdobycia karty rowerowej. Pierwszym etapem pozyskania uprawnień do kierowania rowerem był pomyślnie zdany  egzamin teoretyczny. Następnie uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego – jazdy rowerem po placu manewrowym. Egzamin odbył się 7 czerwca 2022r., a przystąpiło do niego 36 uczniów. W obecności funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach – Wydział Ruchu Drogowego wszyscy pomyślnie go zdali. W tym samym dniu policjanci przeprowadzili jeszcze w klasie IV a i b pogadankę na temat bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym oraz bezpiecznego zachowania się pieszych. Przypomnieli uczniom najważniejsze zasady z tego zakresu. Pozostaje nam już tylko pogratulować uzyskania uprawnień rowerzysty i życzyć bezpiecznej jazdy.
    11.06.2022 17:36 | więcej »
  • „Od kolebki biegła za mną
    Czarodziejska baśń tęczowa
    I szeptała wciąż do ucha
    Melodyjne zaklęć słowa.[…]
    I wraz ze mną ciągle rosła,
    W jakiś dziwny świat mnie niosła …”
                           A. Asnyk Baśń tęczowa

    „Baśniowe światy” to konkurs polonistyczny, realizowany w naszej szkole w oparciu o założenia programu nauczania dla klas IV. Uczestnikami są  czwartoklasiści, którzy powinni wykazać się znajomością treści baśni, czytaniem ze zrozumieniem, konstruowaniem logicznej, spójnej wypowiedzi, a także stosowaniem słownictwa o baśniowym rodowodzie. Pierwszy etap zmagań czwartaków miał miejsce 20. maja i wyłonił wąskie grono znawców baśniowego świata. W drugim etapie wzięło udział sześcioro uczniów: Zuzanna Owsianna z klasy IVa oraz Pola Urbanowicz, Maja Chojnacka, Lena Michońska, Iga Rakocy, Ksawery Stawicki z klasy IVb. Zwycięstwo przypadło Lenie Michońskiej z kl. IVb. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Owsianna z kl. IVa, a na trzecim Iga Rakocy z kl. IVb. Poziom prac konkursowych był bardzo wyrównany, co świadczy o znakomitym przygotowaniu uczestników.
     
     
    11.06.2022 17:33 | więcej »
  •     Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się od krótkiego kursu pierwszej pomocy, który przygotowała dla uczniów jednostka OSP Płoty  w składzie Komendant OSP Płoty Ryszard Bajkowski, P. Łukasz Walukiewicz, P. Magdalena Walukiewicz oraz P. Monika Kujawa.
        W czasie, gdy uczniowie klas 4-7 ćwiczyli
     udzielanie pierwszej pomocy na fantomie, klasy 1-3 oglądały wóz strażacki. Dzieci mogły wejść do środka pojazdu oraz przewracały pachołki, polewając je wodą z węża strażackiego. 
        W scenariuszu tego dnia znalazł się również poczęstunek w postaci grilla, popcornu oraz waty cukrowej,  ufundowany przez Radę Rodziców. Nie mogło zabraknąć także lodów i innych słodkości, które uprzyjemniły wszystkim wspólne świętowanie.
        Podczas przerw z głośnika rozbrzmiewała muzyka, do której nasi wychowankowie tańczyli makarenę, belgijkę albo kaczuchy.
    Atrakcją dla najmłodszych było malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków i zabawa taneczna.

    galeria zdjęć

    06.06.2022 20:01 | więcej »

  •    W ramach Szkolnego Programu Ekologicznego, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w ciekawych lekcjach wyjazdowych.
         
       11 maja klasy czwarte odwiedziły Nadleśnictwo Resko, gdzie podczas lekcji z panią leśnik, rozpoznawały mieszkańców polskich lasów. Następnego dnia klasy piąta i szósta odbyły wycieczkę do Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie. Tym razem uczniowie mieli okazję zaznajomić się z metodami segregacji odpadów oraz sposobami ich recyklingu. A co ważne, dowiedzieli się, co się dzieje z odpadami, które sami produkują.

       W piątek 13 maja siódmoklasiści pojechali do Świdwina do Centrum Nauki Cordis, gdzie uczestnicząc w  doświadczeniach naukowych, poznawali  prawa występujące w fizyce oraz mechanizm działania organizmu ludzkiego. Zdecydowanie ogromne wrażenie na uczniach zrobił średniowieczny świdwiński zamek, gdzie z panią przewodnik zwiedzili basztę, sale zamkowe czy mennicę.

    Był to bardzo owocny i niezapomniany dla uczniów tydzień.

    17.05.2022 19:28 | więcej »
  • Obchodzimy w tym roku 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - święto wyjątkowe dla Polaków. Corocznie przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość - wartości, które pozwalały Polakom przetrwać trudne chwile. W naszej szkole obchody rozpoczęły się już w piątek 29 kwietnia.

    03.05.2022 17:42 | więcej »
  • Najważniejsze, najbardziej znane ze świąt ekologicznych, a jednocześnie często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć gaz, zgaś światło, segreguj śmieci). My w tym roku zrobiliśmy nieco inaczej.
    24.04.2022 22:04 | więcej »
  • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno – edukacyjną Żonkile.
    24.04.2022 20:30 | więcej »
  • W środę 13 kwietnia uczniowie z klasy 5a, przy pomocy starszych kolegów z klasy 8b, przybliżyli społeczności szkolnej znaczenie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i odegrali Misterium Męki Pańskiej.

    24.04.2022 20:16 | więcej »
  • W sobotę, 26 marca 2022r. w Gryfickim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas IV-VI wystąpił uczeń klasy VIa Kacper Gawłowski, natomiast w kategorii klas VII-VIII Pola Mazurczak z klasy VIIa. Oboje przedstawili wybrany tekst poetycki oraz fragment prozy. Jury konkursowe, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznało naszym uczestnikom wyróżnienia miejscowe.

    27.03.2022 20:15 | więcej »
  • 21 marca powitaliśmy tak długo oczekiwaną wiosnę. Po długiej zimie odradzająca się przyroda pozwoliła nam przede wszystkim odzyskać energię, uśmiech i napełniła optymizmem. Od rana uczniowie pod kierunkiem wychowawców wykonywali prace plastyczne, które później wyeksponowano na szkolnym korytarzu. Klasy czwarte odnalazły pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny, a piąta poszukiwała słów dających dobrą moc. Klasa szósta, na plakacie pod hasłem „Co nam w duszy gra…”, wyraziła swoje emocje, natomiast klasy siódme zapoznały swoich kolegów i koleżanki z wiosennymi przysłowiami. Najstarsi, czyli ósmoklasiści, wyciągnęli  do społeczności szkolnej pomocną dłoń.  W programie znalazły się również warsztaty chemiczne zorganizowane z okazji nadchodzącego Dnia Wody, wiosenny korowód, a także gry i zabawy sportowe.

    W miłej atmosferze i z uśmiechem na twarzy uczniowie udali się potem na grilla, dzieląc się  wrażeniami z mijającego dnia.

    24.03.2022 01:54 | więcej »
  • „O tej porze tak się dzieje, że świat WIOSENNIEJE!”
    Z piękną „ Wiosną” na czele barwnego korowodu wyruszyliśmy ulicami miasta na stadion. Tam wszystkie dzieci wysłuchały listu od Pani Wiosny, by w chwilę potem czerpać radość ze wspólnej zabawy. Po sportowych atrakcjach nadszedł czas na smażenie kiełbasek. Apetyty wyjątkowo dopisywały. To zasługa naszych niezawodnych rodziców. Niech się w nas na dłużej rozgości wiosenne uczucie radości.

    galeria zdjęć

    24.03.2022 01:50 | więcej »
  • Od kilku tygodni nasi uczniowie przygotowywali się pod opieką polonistów do szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego. W środę 2 marca 2022r. recytowali wybrane teksty poetyckie, rywalizując w dwóch grupach wiekowych : klasy IV-VI oraz klasy VII – VIII. Celem tego, corocznie organizowanego konkursu jest rozwijanie uzdolnień recytatorskich uczestników, szerzenie zamiłowania do poezji oraz kształtowanie wrażliwości na piękno słowa. 
    06.03.2022 23:41 | więcej »
  • Ranking klas według średniej, czytelnictwo, wyniki naszych uczniów w nauce, konkursach oraz sporcie – to tylko niektóre informacje wyeksponowane na korytarzu szkolnym, aby podsumować pierwsze półrocze roku szkolnego 2021/2022.

    Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią albo odznaczyli się stuprocentową frekwencją zostali wyróżnieni przed społecznością szkolną i odebrali dyplomy uznania. Wręczał je tradycyjnie dyrektor szkoły, życząc wytrwałości w dalszej pracy, polotu, otwartych umysłów, jak również kolejnych sukcesów. Podziękował  także nauczycielom i pozostałym pracownikom za efektywną pracę, a uczniów gorąco zachęcał do podjęcia wysiłku w drugim półroczu, aby zasilili grono tych wyróżnionych.
    06.03.2022 23:29 | więcej »
  • O język polski trzeba dbać na co dzień, a nie tylko od święta. Właśnie dlatego społeczność szkolna SP nr2 uczestniczyła w kolejnych  obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej.  Podczas lekcji języka polskiego uczniowie obejrzeli cykl odcinków „Błyskawiczne dzieje polszczyzny”, tworzonych w ramach akcji „Ojczysty znam – lubię – szanuję”. Uczestnicząc w zajęciach mogli zaobserwować jak język się zmieniał  na przestrzeni wieków oraz przekonać, że wciąż pozostaje żywy. Mierzyli się również z zadaniami z zakresu poprawności językowej. Podczas pogadanki dowodzili, dlaczego warto troszczyć się o czystość i kulturę języka. Chociaż, jak się okazuje, „polszczyzna płata nam figle” to stanowi niezaprzeczalną wartość, którą należy pielęgnować.
    22.02.2022 03:52 | więcej »

  • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach, ich rodzinom, a także przyjaciołom szkoły, życzymy, aby cieszyli się zdrowiem, dzielili optymizmem oraz wiarą w lepsze jutro, a nadchodzące dni zapisały się w ich pamięci jako niezwykłe i przepełnione ciepłem domowego ogniska. 

     

    Dyrektor, grono pedagogiczne
    i pracownicy administracji.
                                        

    22.12.2021 13:53 | więcej »
  • Nadeszły święta! Ten szczególny czas zazwyczaj dzielimy z rodziną i przyjaciółmi. Ale zanim to nastąpi przy wigilijnym stole spotykamy się również w szkolnej klasie. Wcześniej uczniowie dokładają wszelkich starań, aby to miejsce udekorować, przystroić choinkę, a tym samym stworzyć magiczną atmosferę świąt. A potem pozostaje już tylko czekać…

    Piątek 17 grudnia był właśnie tym dniem, gdy wychowawcy, uczniowie i ich rodzice wspólnie przygotowali uroczysty poczęstunek. Zgodnie z tradycją na stole znalazły się pierogi, barszcz, pierniki i ciasta. Dzieląc się opłatkiem i obdarowując drobnymi prezentami, złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Towarzyszyły nam kolędy i nadzieja, że wkrótce, zgodnie ze szkolnym kalendarzem, spotkamy się ponownie w ławkach i na korytarzach.

    22.12.2021 11:06 | więcej »
  • Cykl lekcji z lekturą „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy zakończył się dla klasy IVb projektem. Uczniowie wykonali lapbooki, czyli  kreatywne książki, w których zamieścili najważniejsze informacje na temat poznanego tekstu literackiego. Z jednej strony tego rodzaju nietypowa książka pozwoliła uczniom znakomicie usystematyzować swoją wiedzę, a z drugiej – okazała się niebanalnym pomysłem na pożyteczne spędzenie wolnego czasu w domu i to w sposób niezwykle twórczy.

    Lapbooki zostały wyeksponowane w holu głównym szkoły, a swoim kształtem, formą i techniką wykonania przykuwają niejedno spojrzenie.

    22.12.2021 11:07 | więcej »
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Płotach przy ulicy Piastowej ponownie zaangażowała się w zbiórkę makulatury. W wyznaczonym terminie uczniowie przynosili posegregowaną makulaturę. Nasi podopieczni zebrali łącznie 3181,80 kg. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w zbiórkę makulatury bardzo dziękujemy i gratulujemy dotychczasowych wyników. Zachęcamy do dalszego recyklingu papieru.
    12.12.2021 23:25 | więcej »
  • W listopadzie uczniowie klas 4 – 8 przygotowywali się do XIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej, organizowanego corocznie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 18 listopada, podczas uroczystej akademii, zaprezentowali utwory, które przypominają o trudach walki polskich żołnierzy, walczących o wolną i suwerenną ojczyznę. Występom towarzyszyła wyeksponowana w tle myśl marszałka Piłsudskiego „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo. Zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska”. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski, po czym prowadzący – Pola Mazurczak oraz Kacper Gawłowski – zaprosili swoich kolegów i koleżanki do zaprezentowania przygotowanych pieśni. Występy oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, ale największe wrażenie na jury zrobiła pieśń „Pałacyk Michla”, w wykonaniu uczniów klasy VIa oraz „Pierwsza brygada”, którą wykonała klasa VIIb. Zwycięstwo XIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej  przypadło jednak klasie IVb, która zaprezentowała utwór „Płynie Wisła, płynie”. Po ogłoszeniu wyników, przyszedł czas na gratulacje od dyrekcji, odbiór dyplomów i podziękowania dla organizatorów festiwalu, czyli Pani Doroty Ćwielowskiej oraz Pani Elżbiety Skicińskiej.

    19.11.2021 14:49 | więcej »
  •         10 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Płotach przy ulicy Piastowej, odbył się uroczysty Apel z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości. Uczniowie poszczególnych klas przybliżyli nam historię tego święta odczytując ciekawe informacje i recytując wiersze. Każda klasa odśpiewała wybraną pieśni patriotyczną. Na koniec wszyscy uczniowie i nauczyciele wzorowo odśpiewali hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Ten wzruszający moment zostanie w naszej pamięci na długo.

    10.11.2021 14:50 | więcej »
  • 5 listopada w szkole przy ulicy Piastowej uczniowie klas 1-3 obchodzili Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci przyszły przebrane za bohaterów swoich ulubionych bajek i kreskówek.

    10.11.2021 14:51 | więcej »
  • „Jest jedno słowo, którym wszyscy powinniśmy się kierować jak regułą – WZAJEMNOŚĆ
    - Konfucjusz -

     


            Podobno własna korzyść i troska o innych współistnieją w ludzkiej naturze jak dwie potężne siły. Ale to człowiek pozwala jednej z nich zwyciężyć. Akcje charytatywne, przeprowadzane z takim powodzeniem w naszej szkole, dowodzą, że jej wychowanków cechuje wrażliwość, empatia i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Siła tej pomocy jest widoczna!
    10.11.2021 14:51 | więcej »
  • 14 października nasza szkoła przy ulicy Piastowej obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. W tym wyjątkowym dniu korytarze naszej szkoły były przystrojone laurkami i plakatami z kwiatów origami, zrobionymi przez uczniów klas 1-3. Przedstawiciele MSU wręczyli wszystkim pracownikom szkoły upominki. Były to laurki zrobione przez dzieci i słodkości. Uczniowie z klas 1-3 zaśpiewali piękne piosenki związane z trudną pracą nauczyciela.

    galeria zdjęć


    Wideo
     

    23.10.2021 06:57 | więcej »
  • „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”

     

       Te słowa wybitnego pedagoga Janusza Korczaka w poetycki sposób określają istotę zawodu nauczyciela. Wybrzmiały także w czwartek 14. października - w Dniu Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie wyrażali wdzięczność swoim pedagogom i pracownikom szkoły za przekazywaną im wiedzę, umiejętności oraz zasady zachowania. Po porannych spotkaniach z wychowawcami, społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną, aby tam uczestniczyć w uroczystej akademii. W roli gospodarzy wystąpili uczniowie klasy VIIIb, którzy pod kierunkiem Pana Marcina Makowieckiego, przygotowali humorystyczne scenki z życia szkoły. Krótka historia uczniowska z morałem, wywiady szkolnego reportera czy też trudy początkującego nauczyciela, stały się dowcipną propozycją na obchody Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny zakończyły słowa podziękowań ze strony przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Miłym akcentem były także czerwone róże i ręcznie wykonane kartki z dedykacją.

    14.10.2021 16:18 | więcej »
  • 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto wszystkich chłopców. W tym dniu dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego złożyły chłopcom tradycyjne życzenia oraz poczęstowały kolegów słodką  niespodzianką. Obchody Dnia Chłopca minęły w sympatycznej i miłej atmosferze. To był wesoły i radosny dzień w każdej klasie. 

    zobacz zdjęcia
    01.10.2021 02:59 | więcej »
  • Po raz kolejny młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Sprzątania świata”. Tego dnia wychowawcy klas przeprowadzili krótką pogadankę na temat właściwego segregowania odpadów, a następnie razem z uczniami udali się na porządkowanie placu wokół szkoły. Udział w akcji połączyliśmy z akcją sadzenia krzewów przed budynkiem placówki.Pod czujnym okiem pana Wojtka i nauczycieli uczniowie każdej klasy posadzili w wyznaczonym miejscu krzew rododendron. Dzięki tej akcji dzieci utrwaliły sobie jak należy sadzić i pielęgnować rośliny.

    zobacz zdjęcia
    26.09.2021 11:42 | więcej »
  • 28. Akcja Sprzątanie świata – Polska  : „Myślę, więc nie śmiecę”

    W tym roku po raz 28. razem z Fundacją  Nasza Ziemia wyruszyliśmy by posprzątać Polskę, a dokładniej okolicę naszej szkoły.  Lekcja poszanowania środowiska przypadła na piątek 17 września. Jej celem było  promowanie wśród uczniów nieśmiecenia, dbałości o otoczenie i szeroko pojęta edukacja odpadowa. Inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko, to  powinność każdego z nas.

    Przeprowadzona w tym dniu akcja terenowa, pomimo niesprzyjającej pogody,  spotkała się z entuzjazmem i zaangażowaniem społeczności szkolnej. Po jej zakończeniu Rada Rodziców ufundowała dzieciom poczęstunek w postaci grilla.

    23.09.2021 10:40 | więcej »
  •  W ciepły, słoneczny poranek 14 września uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców i rodziców wybrali się spacerem do Karczewia na obchody  ''Święta pieczonego ziemniaka". Po przybyciu na miejsce, gdy ziemniaki piekły się w ognisku, uczniowie wzięli udział w różnych zabawach sportowych. Na początku wysłuchali listu od Pana Ziemniaka, poznali jego historię, oraz jego drogę do Polski. Spotkanie obfitowało w liczne zagadki, zabawy, w których ziemniak stanowił motyw przewodni. Nasi uczniowie zbierali i sadzili ziemniaki, biegali z ziemniakami na łyżce oraz stworzyli jesienne obrazki za pomocą pieczątek z ziemniaków. 
          Po udanej i wesołej zabawie nadszedł czas na degustację pieczonych ziemniaków i kiełbasek. Z uśmiechem na twarzach dzieci zakończono obchody tego radosnego, jesiennego święta. 

    zobacz zdjęcia
    17.09.2021 20:14 | więcej »
  • Nasi uczniowie znów znaleźli się w gronie stypendystów  Burmistrza Miasta i Gminy Płoty. Warto przypomnieć, że stypendium przyznawane jest tym, którzy osiągają najwyższe wyniki w nauce bądź mają szczególne osiągnięcia w konkursach wiedzy czy też w sporcie. Wręczenie listów gratulacyjnych odbyło się we wtorek 14 września 2021r. o godzinie 16.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Płoty. W spotkaniu z wyróżnionymi uczniami i ich rodzicami wziął udział Burmistrz Radosław Mackiewicz oraz z-ca Burmistrza Edyta Podgórska. Gratulacje oraz życzenia wytrwałości w zdobywaniu wiedzy odebrali tegoroczni absolwenci  naszej szkoły - Iga Janowska  oraz Ernest Stolf. Oby to był tylko początek pasma ich dalszych sukcesów! 

    zobacz zdjęcia

    17.09.2021 20:15 | więcej »
  •    6 września uczniowie klas I-III w budynku przy ulicy Piastowej uczestniczyli w spotkaniu z policją. Mł. aspirant Pani Agnieszka Podgórska przypomniała zasady poruszania się po ulicy, chodniku. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, a także zadawały dużo pytań. 

    Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom uczniowie będą bezpiecznie docierali do szkoły jak i ze szkoły do domu.    
     
    zobacz zdjęcia
    13.09.2021 22:22 | więcej »
  • W pierwszym tygodniu nauki nasza społeczność szkolna postawiła na integrację. Wspólny spacer klas IV-VIII stał się okazją do rozmów z rówieśnikami oraz nowymi nauczycielami. Uczniowie klas czwartych w ramach godziny wychowawczej wzięli udział w zajęciach tematycznych: Poznajmy się!   Przedstawiali się kolegom i koleżankom z klasy, ujawniając swoje pasje, ulubiony sposób spędzania czasu, marzenia i plany na najbliższą przyszłość.
    W budynku przy ulicy Piastowej w klasach I- III odbył się Szkolny Dzień Integracji. Uczniowie w tym dniu mieli przygotowany w klasach słodki poczęstunek oraz miłą niespodziankę jaką był popcorn i wata cukrowa. Dzieci tego dnia brały udział w różnych zabawach sportowych ale także bawili się wspólnie przy wesołej muzyce.
    Pierwszy krok w kierunku integracji zespołów klasowych został wykonany.

    zobacz zdjęcia
    05.09.2021 18:03 | więcej »
  • PODZIĘKOWANIE
    dla Pani Elżbiety Zdunkiewicz

    „Nasze życie jest jak wielkie jezioro wolno wypełniające się strumieniem lat. W miarę, jak woda się podnosi, ślady przeszłości znikają pod nią jeden za drugim. Ale wspomnienia zawsze będą wychylać głowę, póki jezioro się nie przepełni”

    Alexandre Bisson.
     

    W imieniu całej społeczności uczniowskiej, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach dziękujemy za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy, z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci. Życzymy Pani  wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia i czasu na realizację własnych pasji oraz marzeń, by czas ocalił od zapomnienia wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy!


     

    05.09.2021 16:41 | więcej »
  • Wakacje minęły bezpowrotnie, a w mury naszej szkoły wrócił znajomy gwar. Zgromadzonych licznie uczniów, nauczycieli i rodziców powitał tradycyjnie dyrektor. Poinformował o zmianach, jakie zaszły w szkole, a mianowicie o przyjęciu uczniów z Mechowa do społeczności Szkoły Podstawowej nr 2. Następnie w imieniu władz samorządowych głos zabrał Burmistrz Miasta Płoty Pan Radosław Mackiewicz, zachęcając uczniów do zgłębiania wiedzy, odkrywania w sobie zdolności oraz poszukiwania pasji.

    Wzruszającym momentem było pożegnanie wieloletniej nauczycielki matematyki -  Pani Elżbiety Zdunkiewicz, która w latach 1991-2004 pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Mechowie, a od 2004 do 2014 roku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach.

    05.09.2021 16:24 | więcej »