INFORMACJE DLA ÓSMOKLASISTÓW

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

1. język polski – 14 maja 2024 r.
   2. matematyka – 15 maja 2024 r.
3. język obcy – 16 maja 2024 r.

Harmonogram, komunikaty
i informacje

Informatory

Przykładowe arkusze

CKE - materiały dodatkowe

KLASY PIERWSZE

ZAPISY DO KLASY

PIERWSZEJ

Wtorek 14.05.2024

Aktualności

• Tuż przed majówką klasa 6b zaprosiła kolegów z klas IV - VIII do obejrzenia montażu słowno - muzycznego, przygotowanego w celu upamiętnienia 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Szóstoklasiści przypomnieli swoim kolegom i koleżankom, jak istotną rolę odegrał ten dokument w historii naszego kraju. Był nie tylko symbolem możliwości odrodzenia moralnego narodu, ale również próby wybicia się na niepodległość, symbolem WOLNOŚCI. Uczniowie klasy szóstej b stworzyli widzom niepowtarzalną okazję przeniesienia się do XVIII wieku, w burzliwe czasy, gdy konstytucję uchwalano. Ich występ wzbogaciły prezentacje multimedialne oraz pieśni m.in. Witaj, majowa jutrzenko czy też Hymn Konstytucji 3 maja.

• W piątek 19 kwietnia 2024 roku w budynku przy ul. Piastowej obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, przygotowany przez grupę naszych najmłodszych koleżanek i kolegów, czyli grupę Pszczółki. W przedstawieniu muzyczno – ruchowym przedszkolaki przybliżyły zagrożenia dla naszej planety, których przyczyną, niestety, jest sam człowiek. Uwieńczeniem apelu była piosenka „Cały świat jest w naszych rękach” zaśpiewana przez wszystkie dzieci z klas I-III oraz przedszkolaki.

• W piątek 19 kwietnia społeczność naszej szkoły włączyła się w dwunastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu po raz drugi. Na znak, że #ŁączyNasPamięć, nasi wychowankowie przypięli żonkile i wzięli udział w zajęciach opartych na materiałach rekomendowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

• Nasi uczniowie wzięli udział w 6 edycji akcji #sadziMY - posadź drzewo z leśnikami. Sadzonki, które otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Gryfice, zostały posadzone przy budynku szkolnym (na ul. Piastowej 8).